Policjant grodziskiej komendy zajmujący się działaniami profilaktycznymi odwiedził wczoraj uczestników półkolonii w Józefinie. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie podróżować, bawić się, a także zachowywać na drodze. Wszystkie miały możliwość przymierzyć policyjne czapki, obejrzeć kajdanki, a także posłuchać odgłosów radiowozu. Uczestnicy zobowiązali się do przestrzegania w każdym miejscu zasad bezpieczeństwa.

Policjant zajmujący się profilaktyką kontynuuje wakacyjne spotkania z najmłodszymi. Wczoraj odwiedził uczestników półkolonii w Szkole Podstawowej w Józefinie. Dzieci  przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa w różnych miejscach. Policjant uczył przechodzenia przez jezdnię i podróżowania samochodem. Dzieci poznawały też zasady szukania pomocy np. gdyby się zgubiły podczas wyjazdu.  

Policjant opowiedział im także o swojej pracy i pokazał wyposażenie służbowe. Wszyscy chcieli oglądać kajdanki i przymierzać czapkę. Dużą atrakcją było też dla nich zobaczenie z bliska radiowozu z migającymi światłami i posłuchanie jego sygnałów.

Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymały policyjne życzenia „Wszystkiego bezpiecznego” nie tylko na czas wakacji.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Policjanci kontynuują wakacyjną profilaktykę