Postawa godna radnego?

W pierwszym numerze naszej gazety zapowiadaliśmy, że jest ona otwarta dla naszych czytelników, dlatego staramy się w miarę możliwości reagować na zgłaszane nam problemy i publikować przesłane listy. Nie boimy się też krytyki, dlatego publikujemy poniżej list z zarzutami do zamieszczonej przez nas relacji z ostatniej Sesji Rady Gminy w Żabiej Woli.

Jestem zbulwersowana materiałem, który opublikowany został w ostatnim numerze gazety. Jak mogli Państwo pominąć zachowanie niektórych radnych, a w szczególności mojego radnego Krzysztofa Marczewskiego, który zamiast dyskutować na temat raportu o stanie gminy, przeczytał pełne goryczy oświadczenie, w ogóle nie związane z dyskusją.

Radny sprawia wrażenie osoby kulturalnej i dobrze wychowanej. Dlatego zbulwersował mnie język i napastliwy ton radnego. „Służalczy sposób bycia”, „propaganda”, „manipulacja”, „śmieszność i rozdęcie”, „pyszenie się”, „chołota”, to tylko niektóre zwroty z wypowiedzi radnego, które w mojej ocenie nie przystają do dyskusji publicznej.

Nigdy nie będzie dobrze w naszej gminie, gdy będziemy koncentrować się tylko na krytykanctwie i w każdej zmianie widzieć zło. Jak można w otwarciu żłobka widzieć tylko śmieszność, próżność i rozdęcie. Czy zdjęcia przy informacjach o dofinansowaniach to tylko próżność, jak widzi to radny? Podczas oświadczenia usłyszałam wiele rzeczy, które nie miały nic wspólnego z debat i wiele zarzutów, które są według mnie niesprawiedliwe. Mam wrażenie, że radny obarcza wójta za całe zło świata w tym nawet o rezygnację radnych.

Podczas prezentacji zobaczyłam wiele punktów wyborczych komitetów radnych zrealizowanych przez wójta. Widzę, jak zmienia się gmina, nowe inwestycje. Nie wszystko zostało z początku przeprowadzone bardzo dobrze, ale widzę znaczną zmianę w podejściu wójta i chęć współpracy z Radą Gminy i mieszkańcami. Tymczasem radny nie zauważył nic dobrego, nic pozytywnego w ostatnim roku! Może niech radny sam pokaże, co pozytywnego zrobił w ostatnim roku dla mieszkańców, jak i wcześniej. Jakimi POZYTYWNYMI inicjatywami się wykazał?

Dane autora do wiadomości redakcji

Polub nas na Facebook