Podczas zaledwie jednej kadencji stan dróg w Gminie Żabia Wola zmienił się diametralnie na lepsze. Z własnych środków i z wykorzystaniem funduszy zewnętrznych przebudowano już wiele dróg, a to nie koniec inwestycji w infrastrukturę.

Ostatnio zakończono prace związane z realizacją zadania pn. „Remont dróg na terenie Gminy Żabia Wola”. Zakres inwestycji obejmował naprawę nawierzchni 2 dróg gminnych: ul. Wiśniowej w Żabiej Woli i ul. Krakowiańskiej w Żelechowie.

17 listopada br. Wójt Gminy, Piotr Rybka podpisał trzy umowy z Województwem Mazowieckim na przebudowę ul. Brzozowej w miejscowości Wycinki Osowskie i Józefina, ul. Przejazdowej w miejscowości Redlanka i Piotrkowice.

W dniu 05.12.2023 r. Gmina podpisała umowę obejmującą remont kolejnych trzydziestu dróg w technologii potrójnego powierzchniowego utrwalenia. Dzięki realizacji przedsięwzięcia nową nawierzchnię zyskają drogi zlokalizowane w następujących miejscowościach: Bartoszówka (ul. Pogodna), Grzegorzewice (ul. Daleka i ul. Słoneczna), Grzymek (ul. Nad Zalew), Jastrzębnik (ul. Mazowieckie Pola, ul. Skrajna i ul. Pszeniczna), Józefina (ul. Nowa), Kaleń (ul. Magnolii), Kaleń-Towarzystwo (ul. Osadnicza), Lasek (ul. Św. Anny), Nowa Bukówka (przebudowa ul. Gajowej), Ojrzanów (ul. Nad Lasem), Osowiec (ul. Akacjowa, ul. Podleśna, ul. Parceli, ul. Parkowa), Petrykozy (ul. Al. Jesionowa, ul. Myśliwska), Siestrzeń (ul. Jaskółcza/ul. Sródpolna), Siestrzeń i Żabia Wola (ul. Koniecpolska), Słubica A (ul. Ogrodowa), Słubica B (ul. Orchidei), Skuły (ul. Dębowa, droga do cmentarza w Skułach), Władysławów (ul. Ku Rzece), Zalesie (ul. Przejazdowa), Zaręby (ul. Bogatki) i Żelechów (ul. Polna, ul. Majowa i ul. Jastrzębska).

Inwestycje w infrastrukturę drogową procentują, przyczyniając się do poprawny komfortu użytkowników, wspomaganie efektywnego transportu zbiorowego oraz poprawę bezpieczeństwa i estetyki.

Polub nas na Facebook