Wśród zakupów żywnościowych na świąteczne stoły znajduje się zwykle także mięso. Oferty pochodzą z różnych punktów handlowych. Grodziscy policjanci przestrzegają przed kupowaniem tych produktów w niesprawdzonych miejscach. Wczoraj funkcjonariusze z grodziskiej komendy i inspektorzy Państwowej Inspekcji Weterynaryjnej z Pruszkowa ujawnili i zlikwidowali nielegalną ubojnię, z której niebadane mięso mogło trafiać bezpośrednio do sprzedaży.

Inspektorzy Inspekcji Weterynaryjnej w Pruszkowie wraz z grodziskimi policjantami sprawdzili wczoraj informację o miejscu nielegalnego uboju i rozbioru mięsa na terenie gminy Żabia Wola. W jednym z budynków kontrolujący znaleźli przygotowane do rozbioru tusze, a w bagażniku worki z mięsem przygotowanym do sprzedaży. Na terenie posesji było również kilka dołów, w których zakopywane były odpady. Pracownicy Inspekcji Weterynaryjnej zabezpieczyli ponad 1400kg mięsa końskiego i wieprzowego oraz odpadów, które zostały przekazane do utylizacji.

Funkcjonariusze ujawnili, że prace w ubojni wykonywane były w bardzo złych warunkach sanitarnych, niewłaściwymi narzędziami i w pomieszczeniu pozbawionym posadzki i bieżącej wody. Ponadto, mięso przygotowane do sprzedaży nie było poddawane obowiązkowym badaniom.

Zebrane w tej sprawie materiały, po dokładnej analizie przez inspektorat, trafią do prokuratury. O ujawnionym miejscu, zagrażającym zdrowiu lub życiu ludzi, został powiadomiony również Powiatowy Inspektor Sanitarny.

Grodziscy policjanci przestrzegają przed zakupami mięsa z niesprawdzonych źródeł. Tego typu produkty najlepiej nabywać w placówkach handlowych, po sprawdzeniu daty przydatności do spożycia. Zachętą do zakupów nie powinna być  niższa cena i łatwy dostęp do szerokiej oferty. Nieprzemyślane zachowanie w tym zakresie, może narazić na zagrożenia dla zdrowia, a nawet życia wiele osób, które będą spożywały np. wspólny świąteczny posiłek.

Polub nas na Facebook