Gmina Żabia Wola złożyła wnioski o dofinansowanie do Polskiego Ładu

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że Gmina Żabia Wola w sierpniu 2023 r., złożyła wniosek o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych pn.: „Poprawa jakości infrastruktury drogowej na terenie Gminy Żabia Wola”.

W ramach planowanej inwestycji zostaną wykonane w pierwszej kolejności gminne drogi publiczne, a następnie drogi wewnętrzne znajdujące się pod zarządem Wójta Gminy Żabia Wola stanowiące podstawową komunikację do nieruchomości zabudowanych i gospodarstw rolnych. Powstała infrastruktura będzie prowadziła do spójności połączeń komunikacyjnych miedzy strategicznymi trasami przebiegającymi w bezpośrednim otoczeniu gminy.

Żabia Wola jest chętnie zasiedlaną gminą, co powoduje bardzo duży napływ nowych mieszkańców, a co za tym idzie pojazdów poruszających się po drogach gminnych. Przebudowa lub modernizacją zaplanowanych do realizacji dróg wpłynie na poprawę ich bezpieczeństwa, komfortu komunikacji, a także na poprawę ochrony środowiska poprzez zmniejszenie emisyjności spalin.

Celem realizacji zadania jest sukcesywne zaspokajanie potrzeb i oczekiwań mieszkańców naszej wspólnoty samorządowej w zakresie poprawy warunków życia na obszarach wiejskich. Nowe drogi to także kolejny krok w poprawie jakości gminnej infrastruktury drogowej.

  • Przewidywany termin zakończenia inwestycji: 31.12.2025 r.
  • Przewidywana wartość inwestycji: 8.421.000,00 zł
  • Kwota wnioskowanych środków: 8.000.000,00 zł

 

Polub nas na Facebook