Wpadli tuż przed włamaniem

W nocy w ręce grodziskich patrolowców wpadło dwóch mężczyzn. 32-latkowi i 34-latkowi nie udało się uciec z okolicy salonu gier, do którego próbowali się włamać. Policjanci zabezpieczyli przy nich kominiarkę i nożyce do cięcia metalu. Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymani mogą być sprawcami również wcześniejszego włamania w tym samym miejscu. Obaj usłyszeli zarzuty dokonania kradzieży z włamaniem i usiłowania tego przestępstwa. Wobec mężczyzn sąd zastosował policyjne dozory.

Grodziscy policjanci otrzymali informację od właściciela sklepu w żabiowolskiej gminie o osobach, które podejrzanie zachowywały się podczas zakupów. Skierowani na miejsce funkcjonariusze szybko potwierdzili, że w obiekcie uszkodzony jest system alarmowy. Podejrzewając planowane włamanie, policjanci rozpoczęli obserwację okolicy.

Po 1.00 w nocy w sąsiadującym ze sklepem salonie gier pojawili się dwaj mężczyźni. Policjanci natychmiast przystąpili do działania. Obie osoby nie reagowały na polecenia funkcjonariuszy i zaczęły uciekać. Po krótkim pościgu 32-latek i 34-latek zostali zatrzymani i obezwładnieni. Przy mężczyznach policjanci zabezpieczyli nożyce do cięcia metalu i kominiarkę, którą jeden z nich miał na sobie. Dodatkowo Robert W. miał w skarpetce opakowanie z marihuaną.

Podczas dalszych czynności policjanci ustalili, że obaj mężczyźni mogą być sprawcami włamania do tego samego salonu gier przed kilkoma miesiącami i kradzieży pieniędzy z automatów. Działania funkcjonariuszy pozwoliły na przedstawienie im zarzutów dokonania kradzieży z włamaniem i usiłowania tego przestępstwa. Robert W. dodatkowo odpowie za posiadanie środków odurzających. Policjanci przygotowali wnioski o tymczasowe aresztowania podejrzanych. Decyzją sądu wobec 32-latka i 34-latka zostały zastosowane policyjne dozory.

Polub nas na Facebook