Od 27 stycznia Urząd Gminy Żabia Wola będzie przeprowadzał testy autobusów różnych firm. Do Żabiej Woli przyjadą: w dniach 27.01 - 03.02 Solaris Urbino 12 IV Electric, w dniach 5.02 - 12.02 Mercedes eCitaro oraz w dniach 28.01 - 31.01 Mercedes Sprinter. Pojazdy podczas testów będą obsługiwały wybrane linie autobusowe w gminie.

Dwa duże pojazdy są elektryczne, a więc ciche i ekologiczne, mały bus napędzany jest silnikiem Diesla, ale spełniającym surowe normy emisji spalin. Pojazdy elektryczne będą ładowane w Żabiej Woli przez specjalne ładowarki ze złączami PLUG-IN.

Podczas testów sprawdzane będą m.in.: działanie zainstalowanych i proponowanych przez producentów systemów, zużycie energii/paliwa, komfort jazdy i możliwości techniczno-eksploatacyjne pojazdów.

Autobusy będą testowane przy współpracy z lokalnymi Przewoźnikami. Działania te umożliwią w przyszłości wybór najlepszych pojazdów do obsługi naszych mieszkańców.

Testy pojazdów stanowią jeden z wielu elementów prowadzonej przez Wójta Gminy Żabia Wola polityki transportowej, której głównymi celami są poprawa warunków i bezpieczeństwa przemieszczania się mieszkańców, zwiększenie dostępności mieszkańców do pracy, dóbr i usług oraz rozwój Gminy i jej Mieszkańców.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do wypróbowania i oceny pojazdów. W każdym z autobusów będzie możliwość wypełnienia ankiety dotyczącej komfortu i zastosowanych rozwiązań dla pasażerów.

Szczegółowy grafik jazd poszczególnych pojazdów na liniach zamieszczony zostanie na stronie internetowej gminy Żabia Wola w dniu rozpoczęcia testów danego pojazdu.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: