Zlikwidowana uprawa konopi w wynajmowanym domu

Grodziscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Wydziałów do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Łodzi i KSP zlikwidowali uprawę konopi, prowadzoną na terenie gminy Żabia Wola. W wynajmowanym przez 27-latkę i 28-latka domu zostały zabezpieczone 133 rośliny konopi w różnej fazie wzrostu i kilka kilogramów suszu marihuany oraz wszystkie urządzenia i przedmioty służące do prowadzenia przestępczej działalności. Na miejscu policjanci zatrzymali Angelikę D. i Tomasza P. Oboje usłyszeli zarzuty uprawiania konopi i wytworzenia znacznej ilości środków odurzających. Decyzją prokuratora kobieta została objęta policyjnym dozorem. Wobec mężczyzny sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące.

W wyniku prowadzonych działań funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Łodzi wpadli na ślad przestępczego procederu, który polegał na prowadzeniu na terenie powiatu grodziskiego uprawy konopi. Łódzcy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Stołecznej Policji i mundurowymi z grodziskiej komendy weszli rano na wytypowaną posesję w gminie Żabia Wola. Na miejscu zastali kobietę i mężczyznę, którzy właśnie wyjeżdżali z działki. Po ustaleniu, że para od około trzech miesięcy wynajmuje dom na tej posesji, policjanci weszli do budynku mieszkalnego. W dwóch pokojach na piętrze zobaczyli namioty wyposażone w specjalną aparaturę, w których stały doniczki z roślinami konopi w różnej fazie wzrostu. W innych pomieszczeniach funkcjonariusze ujawnili kilkadziesiąt doniczek bez roślin oraz pięć worków foliowych i słoik z suszem roślinnym oraz pojemniki z nawozami i puste beczki. Na całym piętrze działały urządzenia do naświetlania, nawilżania powietrza i nawadniania upraw prowadzonych w sztucznych warunkach.    

Policjanci zabezpieczyli w domu 133 rośliny konopi oraz kilka kilogramów suszu marihuany, a także urządzenia i przedmioty służące do prowadzenia uprawy. Do sprawy zatrzymali 27-letnią kobietę i 28-letniego mężczyznę. Na podstawie zebranego materiału dowodowego prokurator przedstawił podejrzanym zarzuty wspólnego prowadzenia uprawy konopi, która mogła dostarczyć znaczne ilości ziela oraz wytworzenia znacznej ilości środków odurzających. Angelika D. została objęta policyjnym dozorem. Wobec Tomasza P. sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Zlikwidowana uprawa konopi w wynajmowanym domu