ZWIERZowa Akcja Kastracja!

W okresie od 1 KWIETNIA do 15 PAŹDZIERNIKA 2021 r. każdy Mieszkaniec Gminy Żabia Wola może skorzystać z bezpłatnego zabiegu kastracji lub sterylizacji swojego psa lub kota.

Gmina Żabia Wola wraz z Fundacją ZWIERZ (https://fundacjazwierz.org/) podjęły się realizacji projektu ZWIERZowa Akcja Kastracja! mającego na celu upowszechnienie przeprowadzenia zabiegów sterylizacji/kastracji u zwierząt właścicielskich – psów i kotów oraz kotów wolno żyjących. Do końca trwania akcji (lub wyczerpania środków finansowych) każdy Mieszkaniec gminy może zgłosić się ze swoim psem lub kotem na bezpłatny zabieg kastracji lub sterylizacji.

Wystarczy wypełnić wniosek dostępny na stronie www.zabiawola.pl  i złożyć go w Urzędzie Gminy lub wysłać drogą elektroniczną: urzad@zabiawola.pl .

Po rozpatrzeniu wniosku Mieszkaniec zostanie poinformowany o terminie zabiegu (ilość zabiegów ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń).  

Zabiegi wykonywane będą w Gabinecie Weterynaryjnym Marcin Sidor w Żabiej Woli przy ul. Spółdzielczej 2e.

W ramach akcji i wykonania zabiegu zwierzę zostanie także trwale oznakowane (czipem). Jest to wymóg konieczny aby wziąć udział w akcji darmowego zabiegu sterylizacji lub kastracji.

Dlaczego warto skorzystać z akcji bezpłatnej kastracji zwierząt właścicielskich?

  • Zapewnisz zdrowie i dobre życie zwierzęciu oraz obniżysz koszty jego przyszłego leczenia.
  • Zapobiegniesz zwiększaniu się liczny zwierząt bezdomnych w gminie i zmniejszysz koszty opieki nad nimi.

Znakowanie i kastracja/sterylizacja to dwa najważniejsze działania zapobiegające bezdomności zwierząt. Należy pamiętać o tym, że opieka nad zwierzętami to także kontrola ich rozmnażania.

Więcej informacji na temat akcji można uzyskać telefonicznie w Referacie Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska tel. 46 858 27 29 lub pisząc na adres e-mail: urzad@zabiawola.pl

Do pobrania: Wniosek o sfinansowanie zabiegu kastracji/sterylizacji* psa/kota*
Do pobrania: Wniosek o sfinansowanie zabiegu kastracji/sterylizacji* psa/kota*
Do pobrania: Zwierzowa akcja kastracja - Plakat

Polub nas na Facebook