Piotr Szwedes i Piotr Polk zawitają do Żyrardowa! Zapraszamy na spektakl Pół na Pół!

Spektakl Pół na Pół w reżyserii Wojciecha Malajkata w gwiazdorskiej obsadzie: Piotra Szwedesa i Piotra Polka, niedługo po warszawskiej premierze w Teatrze Polonia, zawita do Żyrardowa. Spektakl grany będzie 1 kwietnia w Centrum Kultury w Żyrardowie o godzinie 19:00.

Błyskotliwe i zabawne dialogi, czarny humor i nieprzewidywalne zwroty akcji – tego nie można przegapić! Spektakl Pół na Pół to polska adaptacja hiszpańskiej sztuki, którą obejrzało już ponad 500.000 widzów. Czas na kolejnych zadowolonych widzów w… Żyrardowie. Historia opowiedziana w spektaklu to losy dwóch przyrodnich braci, Dominika i Roberta, którzy zastanawiają się jak… pozbyć się własnej matki. Dominik, uciemiężony latami opieką nad wymagającą starszą panią i styranizowany przez dominującego starszego brata, chciałby zacząć realizować swoje marzenia i żyć własnym życiem. Jego rozpaczliwa batalia, choć nieporadna i niepewna swego, ujmuje ciepłem i urokiem. Robert na drugim biegunie, to starszy brat, którego zainteresowania koncentrują się głownie na próbach przejęcia spadku po matce. Jego zdeterminowanie w podziale spadku jeszcze za jej życia, pokrętne próby wpływania na młodszego brata pod płaszczykiem braterskiej troski i miłości sprawiają, że na widowni wybuchają niekontrolowane salwy śmiechu. Dominik i Robert zjednują niekwestionowaną sympatię widzów już od pierwszej sceny, mimo wątpliwych moralnie planów wyprawienia własnej matki na tamten świat. Nestorka rodu nie pojawia się na scenie, jednak jej tyranizująca obecność sygnalizowana jest przeszywającym dzwonkiem.

W rolę Dominika wciela się Piotr Szwedes, szerszej publiczności znany z ról maturzysty Roberta „Prymusa” Ratackiego w filmie Młode Wilki oraz Tomka Gabriela w serialu produkcji TVP 2 Złotopolscy. W roli Roberta występuje Piotr Polk, znany z roli Krzysztofa Florczyka w serialu Lekarze i policjanta Oresta Możejko w Ojcu Mateuszu. Dorobek sceniczny obu aktorów to kilkadziesiąt ról w znanych teatrach całej Polski.

Pół na Pół to spektakl podejmujący wiele ludzkich dylematów w komediowej formule.  Nie bez powodu jeden z hiszpańskich krytyków teatralnych określił ją dramatem przebranym za komedię. Pół na Pół dotyka skomplikowanych relacji rodzinnych, które tylko pozornie wydają się proste i jednowymiarowe czy kwestii poszukiwania samego siebie w gąszczu obowiązków i wszechobecnej presji.

Sztukę Pół na Pół wyróżnia ostry jak brzytwa czarny humor, wyraziście nakreślone postacie, piętrowe kłamstwa i groteskowe dialogi. Trudno też wyobrazić sobie lepszą obsadę dla tej sztuki.

Bilety są do nabycia w cenie 60 zł (parter) i 50 zł (balkon) w kasie Centrum Kultury w Żyrardowie oraz internetowo:  http://biletyna.pl/event/Pol-na-pol-Centrum-Kultury-w-Zyrardowie-Zyrardow-e44291.html Po więcej ciekawostek zapraszamy na oficjalny profil Spektaklu na Facebooku pod adresem https://www.facebook.com/PolnaPolSpektakl/

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Piotr Szwedes i Piotr Polk zawitają do Żyrardowa! Zapraszamy na spektakl Pół na Pół!