Zapraszamy na CHMIEL FEST – IV Industrialny Festiwal Browarnictwa w Żyrardowie!

Już 28 września w postindustrialnej przestrzeni Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda w Żyrardowie ruszy długo wyczekiwany festiwal bursztynowych trunków – Chmiel Fest 2018. Wrześniowy weekend obfitować będzie nie tylko w pyszne jedzenie i złote płyny, ale również muzyczne uniesienia za sprawą zaproszonych zespołów.

Na uczestników czekać będzie również strefa wypoczynkowa, konkursy i możliwość degustacji dostępnych browarów. Zwieńczeniem dwudniowej celebracji będzie wybór najlepszego browaru. Poprzednie edycje wydarzenia cieszyły się ogromną popularnością nie tylko wśród mieszkańców Żyrardowa. Chmiel Fest to doskonała okazja do spędzenia wolnego czasu poza domem, udziału w warsztatach i dyskusjach, a także luźnych konwersacji i wymiany doświadczeń przy kuflu piwa.

Organizatorzy zadbali również o szereg dodatkowych atrakcji zarówno dla wystawców, jak i odwiedzających. Jednym z punktów programu będzie zwiedzanie lokalnego browaru Beer Bros  (28-29.09). Bloger Michał Sułkowski opowie zaś kilka słów na temat browarów biorących udział  w wydarzeniu (28.09). Sobotnie popołudnie rozpocznie się od pokazu warzenia piwa (Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych). Nie zabraknie także konkursów z nagrodami. Tradycją stał się wybór Najlepszego Browaru Chmiel Fest, który zostanie zorganizowany już po raz trzeci. Każdy uczestnik imprezy będzie miał możliwość skosztować, ocenić i zagłosować na wybrany trunek, a spośród głosujących zostaną rozlosowane nagrody. Podczas trwania dwudniowej imprezy, na odwiedzających czekać będzie również specjalnie przygotowana strefa wypoczynkowa.

Wstęp na wydarzenie to cegiełka w wysokości: 5 zł (do godz. 20:00) oraz 10 zł (po godz. 20:00). Udział w koncertach nie będzie oddzielnie biletowany.


PROGRAM CHMIEL FEST 2018

PIĄTEK 28.09.2018

START 18:00
18:15 – zwiedzanie browaru Beer Bros. / zbiórka przy punkcie info
19:00 – oficjalne rozpoczęcie Chmiel Fest 2018 w Żyrardowie
19:15 – wystąpienie na scenie „Kilka słów o browarach z ich piwowarami” - Michał Sułkowski / „Kilka Słów O Piwie”
19:45 – konkursy z nagrodami
20:00 – koncert Witek Muzyk Ulicy – zwiedzanie browaru Beer Bros / zbiórka przy punkcie info
21:30 – konkursy z nagrodami
22:00 – koncert BUM BUM ORKeSTAR
00:00 – zakończenie I dnia festiwalu

SOBOTA 29.09.2019

START 16:00
16:00 – rozpoczęcie pokazu warzenia piwa / stoisko Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych
16:00 – 20:00 – konkursy z nagrodami
17:00 – zwiedzanie browaru Beer Bros / zbiórka przy punkcie info
18:00 – koncert Milczennik
19:00 – zamknięcie głosowania w konkursie na Najlepszy Browar Chmiel Fest 2018
19:50 – ogłoszenie wyników w konkursie + losowanie nagrody wśród głosujących
19:00 – zwiedzanie browaru Beer Bros / zbiórka przy punkcie info
20:00 – koncert Dzieciuki
22:00 – koncert Cyrk Deriglasoff
00:00 – zakończenie II dnia festiwalu


Na przestrzeni trzech lat wydarzenie odwiedziło łącznie kilka tysięcy osób, które miały możliwość skosztować piwnych wyrobów kilkudziesięciu browarów rzemieślniczych i regionalnych, a także lokalnych podmiotów gastronomicznych. Na festiwalowej scenie wystąpili m.in. uczestnicy znanych programów telewizyjnych - Rootzmans, Megitza Trio, Joryj Kłoc oraz zespoły NeoKlez, Dikanda, Laboratorium Pieśni, Witek Muzyk Ulicy i Czesław Mozil z Muzykami.

Organizatorem IV edycji Industrialnego Festiwalu Browarnictwa Chmiel Fest 2018 jest Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda w Żyrardowie. Patronat nad wydarzeniem objęli: Prezydent Miasta Żyrardowa, Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych, Skierniewickie Bractwo Piwne, portale o tematyce piwnej oraz lokalne media.

ZAPRASZAMY I ZACHECAMY DO OBEJRZENIA GALERII Z WCZEŚNIEJSZYCH EDYCJI!


Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w programie.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Zapraszamy na CHMIEL FEST – IV Industrialny Festiwal Browarnictwa w Żyrardowie!