Jest zimno... jest bardzo zimno i fakt ten jeszcze dobitniej odczuwa człowiek, który stoi na odsłoniętym peronie i czeka na pociąg, który może nigdy nie przyjedzie. Niestety, takich sytuacji może być w najbliższych dniach znacznie więcej.

Z informacji uzyskanych od Kolei Mazowieckich wynika, że mamy do czynienia z coraz częstszymi przypadkami awarii pociągów i pęknięć szyn, które mogą powodować liczne opóźnienia.

W ostatnich trzech dniach na trasie Grodzisk Maz.-Warszawa Wschodnia było aż pięć takich przypadków:

2012-02-01:
O godz. 16:40 uszkodzony skład pociągu nr 50324 rel. Otwock (14:25) - Grodzisk Mazowiecki (15:46) został awaryjnie sprowadzony do stacji Warszawa Zachodnia. W kierunku Skierniewic i Sochaczewa przywracana jest rozkładowa organizacja ruchu pociągów. Do późnych godzin popołudniowych na kierunkach tych pociągi mogą być opóźnione do około 40 minut.

2012-02-02:
O godz. 06:48 na szlaku Grodzisk Mazowiecki - Pruszków (linia Skierniewice - Warszawa) stwierdzono pęknięcie szyny. Miejsce niebezpieczne zostało tymczasowo zabezpieczone i dopuszczone do jazdy pociągów z prędkością do 5 km/h.
Pociągi jadące do Warszawy z kierunku Grodziska Mazowieckiego w związku z tą awarią są opóźnione około 10 - 20 minut.

2012-02-03

 • O godz. 13:52 na szlaku Pruszków - Grodzisk Mazowiecki (tor dalekobieżny) pękła szyna. Tor został zamknięty i wyłączony z ruchu. Niektóre pociągi dalekobieżne mogą zostać skierowane torami podmiejskimi.
  Pociągi "Kolei Mazowieckich - KM" z Warszawy w kierunku Skierniewic mogą być opóźnione od kilku do kilkudziesięciu minut
 • O godz. 19:30 na przystanku Warszawa Powiśle nastąpiła awaria składu pociągu nr 9485 rel. Błonie (18:41) - Warszawa Wschodnia (19:16). Zablokowana została możliwość jazdy pociągów linią średnicową podmiejską. Za pociągiem 9485 w tunelu średnicowym na przejazd oczekują trzy pociągi.
  Utrudnienia w ruchu mogą potrwać około 30 - 90 minut.
 • O godzinie 20:30 na szlaku Warszawa Zachodnia - Warszawa Wschodnia (linia średnicowa podmiejska) stwierdzono pęknięcie szyny.
  Ruch pociągów podmiejskich na kierunku Warszawa Zachodnia - Warszawa Wschodnia został skierowany przez Warszawę Centralną, z pominięciem przystanków Warszawa Ochota, Warszawa Śródmieście, Warszawa Powiśle.
  Pociągi na kierunku Warszawa Wschodnia - Warszawa Zachodnia kursują bez zakłóceń.
  Utrudnienia w ruchu mogą potrwać około 2 godzin. Opóźnienia pociągów mogą przekraczać 60 minut.

Niestety, to nie koniec mrozów. Planując podróż do pracy, warto przewidzieć w najbliższych dniach, że nie tylko samochody mogą rano zostać na podjeździe. Pociąg również może nie dojechać na czas do celu.

 

 

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: