Rusza kolejny semestr Uniwersytetu Dziecięcego w Grodzisku Maz.

Uniwersytet Dziecięcy wraca po feriach. Wykładem zatytułowanym „M.A.R.S. – polska baza księżycowa i marsjańska” oraz pokazem fizycznym z wykorzystaniem ciekłego azotu rozpoczyna się XIV semestr. Zapraszamy na pierwsze zajęcia już w najbliższą sobotę, tj. 11 marca do Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych przy ul. Kilińskiego 8c w Grodzisku Mazowieckim.

Uniwersytet Dziecięcy jest inicjatywą Stowarzyszenia Europa i My skierowaną dla dzieci w wieku od 8 do 13 lat. Celem powstałego w 2010 roku programu jest promocja nauki, uczenia się i rozbudzanie zainteresowania młodych osób zdobywaniem wiedzy o otaczającym je świecie. Dzieci uczestnicząc w wykładach i ćwiczeniach mają możliwość uczenia się poprzez bezpośredni kontakt z autorytetami akademickimi w danej dziedzinie. Wykłady przygotowują i przeprowadzają pracownicy naukowi wyższych uczelni z którymi współpracuje Uniwersytet Dziecięcy. – Sposób przekazywania wiedzy jest adekwatny do wieku uczestników i odbywa się w atmosferze zabawy i pasjonującej przygody – tłumaczy Daniel Prędkopowicz ze Stowarzyszenia Europa i My.

Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu, w soboty. O godzinie 11:00 ma miejsce  wykład, po którym studenci biorą udział w zajęciach seminaryjno-warsztatowych.

Studenci nie zdają egzaminów, ale zdobywają zaliczenia potwierdzane w indeksach.

W najbliższym semestrze, m.in. w wyniku nawiązania współpracy z grupą pracowników Centrum Nauki Kopernik, młodzi studenci z Grodziska Mazowieckiego i okolic będą mieli możliwość skupić się na pogłębianiu wiedzy z różnych dziedzin. Jak sami mówią Znakiem rozpoznawczym prowadzonych w większości, lecz nie tylko, przez Heweliuszy Nauki pokazów, wykładów i warsztatów jest interakcja z uczestnikami, zróżnicowana dynamika i dbałość o jasny i interesujący przekaz wiedzy.

Wśród tematów, które znalazły się w wiosennym semestrze Uniwersytetu Dziecięcego są m.in. Fraktale – czym są, jak powstają i gdzie można je spotkać i samodzielnie wykonać; Maszyny oblężnicze – od najprostszej procy, przez trebusze, katapulty i armaty, aż po rakiety balistyczne; Nasz niesamowity mózg – poznawanie własnych zmysłów oraz to, w jaki sposób mózg zbiera i przetwarza docierające do niego sygnały. Do tego wszystkiego szyfry, elektrostatyka, 3D, mityczni herosi i wiele innych.

Serdecznie zapraszamy 11 marca 2017 roku (sobota) o godz. 11:00 do auli Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych nr 2 przy ul. Kilińskiego 8c. Szczegóły dotyczące zapisów, programu oraz opłat znajdują się na stronie www.europaimy.org.

Zajęcia w ramach Uniwersytetu Dziecięcego są dofinansowane ze środków Urzędu Gminy Grodzisk Mazowiecki.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: