Masakra opozycji - tak najprościej opisac wynik wyborów w Gminie Grodzisk Mazowiecki. Prezentujemy poniżej wyniki wyborów na Burmistrza i do Rady Gminy. W pierwszej turze Grzegorz Benedykciński zmiażdżył swoich wszystkich rywali. Dodatkowo w 21 osobowej radzie KWW ziemia Grodziska zdobyła 16 mandatów. Dane opracowane na podstawie protokołów z okręgowych komisji wyborczych

 

Wyniki wyborów na burmistrza:

  • BENEDYKCIŃSKI Grzegorz Józef - 11542 głosy
  • ŻYŁA Edyta Julia - 2131 głosów
  • TUSZYŃSKI Henryk Eugeniusz - 1087 głosy
  • SZYMAŃCZYK Lech - 435 głosy

W poszczególnych okręgach na radnych wybrani zostali:

Okręg 1

  • KWW ZIEMIA GRODZISKA - KAPUŚCIAK Aleksandra Maria - 234 głosy
  • KW Stowarzyszenie Samorządowe Grodziszczanie - MERGNER Piotr - 222 głosy
  • KWW RUCHU LUDZI PRACY - DRÖSLER Katarzyna - 31 głosów

Okręg 2

  • KWW Prawy Grodzisk - KOWALCZYK Krzysztof - 177 głosów
  • KWW ZIEMIA GRODZISKA - NOWACKI Łukasz Mirosław - 133 głosy
  • KWW Niezależni - KLONOWSKI Piotr Ryszard - 68 głosów
  • KW Prawo i Sprawiedliwość - OSIECKI Wiktor Aleksander - 53 głosy
  • KW Stowarzyszenie Samorządowe Grodziszczanie - STAWICKA-MATELA Iwona Edyta - 33 głosy

Okręg 3

  • KWW ZIEMIA GRODZISKA - MORWIŃSKI Jan Jarosław - 341 głosy
  • KW Prawo i Sprawiedliwość - PAWLAK Piotr Eligiusz - 197 głosów
  • KW Stowarzyszenie Samorządowe Grodziszczanie - MOŻEJKO Piotr Janusz - 102 głosy
  • KWW RUCHU LUDZI PRACY - IWANICKI Paweł Tomasz - 69 głosów

Okręg 4

  • KWW ZIEMIA GRODZISKA - ŚLIWIŃSKA Wiesława Zofia - 303 głosy
  • KWW Prawy Grodzisk - IGNASIAK Roman Maciej - 104 głosy
  • KW Stowarzyszenie Samorządowe Grodziszczanie - GRYŻEWSKI Andrzej Henryk - 99 głosów
  • KWW RUCHU LUDZI PRACY - ZARĘBSKA Małgorzata Zofia - 79 głosów

Okręg 5

  • KW Stowarzyszenie Samorządowe Grodziszczanie - PYTLIŃSKA Alicja Elżbieta - 238 głosów
  • KWW ZIEMIA GRODZISKA - SZCZĘSNA Danuta Halina - 188 głosów
  • KW Prawo i Sprawiedliwość - GĘBALSKA BEREKETS Anna Maria - 128 głosów
  • KWW RUCHU LUDZI PRACY - HUMIEJA-SZKLARCZYK Anna Barbara - 19 głosów

Okręg 6

  • KWW ZIEMIA GRODZISKA - CUROŁ Katarzyna Jolanta - 269 głosów
  • KW Stowarzyszenie Samorządowe Grodziszczanie - SKOWROŃSKI Sylwester Józef - 173 głosy
  • KW Prawo i Sprawiedliwość - LEWANDOWSKI Łukasz - 147 głosów
  • KWW RUCHU LUDZI PRACY - JANKOWSKA Anna Janina - 55 głosów

Okręg 7

  • KWW ZIEMIA GRODZISKA - DZIEKAŃSKA Irmina - 312 głosów
  • KW Stowarzyszenie Samorządowe Grodziszczanie - GUTKOWSKA Anna Danuta - 151 głosów
  • KW Prawo i Sprawiedliwość - CYNKIER Marta - 137 głosów

Okręg 8

  • KWW ZIEMIA GRODZISKA - STANKIEWICZ Sylwester Szczepan - 564 głosy
  • KW Prawo i Sprawiedliwość - ŻYŁA Edyta Julia - 251 głosów
  • KWW RUCHU LUDZI PRACY - BETLEJEWSKA Aleksandra Urszula - 62 głosy

Okręg 9

  • KWW Niezależni - SUCHOŻEBRSKI Tomasz Piotr - 284 głosy
  • KW Prawo i Sprawiedliwość - MARCZEWSKA Lidia - 189 głosów
  • KWW ZIEMIA GRODZISKA - KOSSAKOWSKI Bogdan - 170 głosów
  • KW Stowarzyszenie Samorządowe Grodziszczanie - SZELERSKI Zbigniew Ryszard - 83 głosy
  • KWW RUCHU LUDZI PRACY - NOWAK Andrzej - 47 głosów

Okręg 10

  • KW Stowarzyszenie Samorządowe Grodziszczanie - GÓRSKA Ewa Małgorzata - 240 głosów
  • KW Prawo i Sprawiedliwość - REDEL Jarosław Jerzy - 238 głosów
  • KWW ZIEMIA GRODZISKA - GWIAZDA Waldemar - 215 głosów
  • KWW Niezależni - PAWIŃSKI Rafał Łukasz - 83 głosy

Okręg 11

  • KWW ZIEMIA GRODZISKA - DZIEKAŃSKI Robert Krzysztof - 307 głosów
  • KW Stowarzyszenie Samorządowe Grodziszczanie - OKUROWSKI Janusz Leon - 202 głosy
  • KW Prawo i Sprawiedliwość - KACZOROWSKI Radosław Marcin - 152 głosy

Okręg 12

  • KWW ZIEMIA GRODZISKA - WRÓBLEWSKA Joanna Maria - 457 głosów
  • KW Stowarzyszenie Samorządowe Grodziszczanie - NOWAKOWSKA-MICHALSKA Elwira Sylwia - 149 głosów
  • KWW Prawy Grodzisk - KOSIŃSKI Kamil - 108 głosów

Okręg 13

  • KWW ZIEMIA GRODZISKA - CEGLIŃSKI Norbert Jacek - 726 głosy
  • KW Prawo i Sprawiedliwość - MŁOCKI Andrzej Władysław - 124 głosy
  • KW Stowarzyszenie Samorządowe Grodziszczanie - SOTKIEWICZ Michał - 80 głosów
  • KWW Prawy Grodzisk - SKRZYDLEWSKI Bartłomiej - 58 głosów
  • KWW RUCHU LUDZI PRACY - MĄCZEWSKA-SROCZYK Katarzyna Kazimiera - 54 głosy

Okręg 14

  • KWW ZIEMIA GRODZISKA - OKUROWSKI Andrzej Edmund - 415 głosów
  • KW Prawo i Sprawiedliwość - GAŁUSZKA-ARMATA Małgorzata Barbara - 217 głosów
  • KWW Niezależni - JABŁOŃSKI Daniel Piotr - 191 głosów
  • KWW Prawy Grodzisk - SADOWSKI Sławomir Tomasz - 73 głosy
  • KWW RUCHU LUDZI PRACY - KOWALEWSKA Joanna Magdalena - 61 głosów

Okręg 15

  • KWW ZIEMIA GRODZISKA - GAJOWNICZEK Mirosław Ekspedyt - 305 głosów
  • KW Stowarzyszenie Samorządowe Grodziszczanie - MAKOWSKI Mirosław - 137 głosów
  • KWW RUCHU LUDZI PRACY - SZKLARCZYK Zbigniew Jan - 83 głosy
  • KWW Prawy Grodzisk - BORKOWSKI Mirosław Adam - 79 głosów
  • KW Prawo i Sprawiedliwość - PĘSZYŃSKI Bartłomiej - 65 głosów

Okręg 16

  • KWW ZIEMIA GRODZISKA - PIETRASZEK Sławomir Jacek - 368 głosów
  • KW Stowarzyszenie Samorządowe Grodziszczanie - TUSZYŃSKI Henryk Eugeniusz - 256 głosów
  • KWW WE WSI SIŁA - NIESZPOREK Sławomir - 169 głosów
  • KWW RUCHU LUDZI PRACY - RADZIKOWSKA Maria - 29 głosów
  • KWW Tylko Prawda - KOPEĆ Maciej - 26 głosów

Okręg 17

  • KWW ZIEMIA GRODZISKA - SOBOL Małgorzata Krystyna - 374 głosy
  • KWW NIEZALEŻNYCH KANDYDATÓW "NASZ GRODZISK" - POLAK Renata Danuta - 83 głosy
  • KW Stowarzyszenie Samorządowe Grodziszczanie - HELBERT Anna Ewa - 76 głosów

Okręg 18

  • KWW ZIEMIA GRODZISKA - PIETRUCZUK Stanisław Franciszek - 247 głosów
  • KWW NIEZALEŻNYCH KANDYDATÓW "NASZ GRODZISK" - STUDZIŃSKI Marek Krzysztof - 210 głosów
  • KWW Prawy Grodzisk - MACKIEWICZ Tomasz Marek - 149 głosy
  • KW Prawo i Sprawiedliwość - BIEGUN Elżbieta Maria - 122 głosy
  • KWW RUCHU LUDZI PRACY - DĄBROWSKA Ewa Urszula - 109 głosów
  • KW Stowarzyszenie Samorządowe Grodziszczanie - PĘKACZ Łukasz - 63 głosy

Okręg 19

  • KWW ZIEMIA GRODZISKA - JÓZEFOWICZ Jarosław - 409 głosów
  • KW Prawo i Sprawiedliwość - GRUSZECKI Leszek Stanisław - 78 głosów
  • KW Stowarzyszenie Samorządowe Grodziszczanie - DEĆ Paulina - 66 głosów
  • KWW Prawy Grodzisk - KILIAŃCZYK Katarzyna - 33 głosy
  • KWW RUCHU LUDZI PRACY - SMOLEŃSKA Urszula - 20 głosów

Okręg 20

  • KWW NIEZALEŻNYCH KANDYDATÓW "NASZ GRODZISK" - PIENIĄŻEK Dorota - 252 głosy
  • KWW ZIEMIA GRODZISKA - BIEGAŁA Joanna Beata - 215 głosów
  • KW Stowarzyszenie Samorządowe Grodziszczanie - JAŁGOS-DĘBSKA Grażyna Krystyna - 206 głosów
  • KW Prawo i Sprawiedliwość - MACIEJEWSKA Lucyna Elżbieta - 63 głosy

Okręg 21

  • KWW ZIEMIA GRODZISKA - KOLASA Stanisław - 313 głosów
  • KW Stowarzyszenie Samorządowe Grodziszczanie - ŁUCZKA-SĘKULSKA Agnieszka Tamara - 185 głosów
  • KW Prawo i Sprawiedliwość - KALISIEWICZ Mirosław - 103 głosy

 

Polub nas na Facebook