Mimo wielu trudności spowodowanych rozprzestrzenianiem się koronawirusa, sytuacja epidemiczna w kraju nie blokuje planowanych inwestycji, a ich wykonawcy mają ręce pełne roboty.  Tak jak we wszystkich miejscach, tak i w Gminie Baranów wciąż realizowane są zadania, które zaplanowane zostały w tegorocznym budżecie. 

Ważnym zadaniem każdego samorządu jest poprawa bezpieczeństwa, zwłaszcza tych najmłodszych mieszkańców. Stąd w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Cegłowie wykonano już nowe ogrodzenie, które oddziela budynek od parkingu. To prace z inicjatywy Dyrektor Doroty Bełzy wykonane zostały przez Zakład Usług Komunalnych.

Urząd również postawił na innowacyjność. W Gminie powstały pierwsze lampy solarne z oprawami LED, które zamontowane zostały w Regowie. Lampy wyposażone w panele fotowoltaiczne są dobrą alternatywą dla tradycyjnego oświetlenia w miejscach, gdzie nie ma odpowiedniej infrastruktury. Stąd jeśli inwestycja przyniesie planowane efekty, Gmina rozważy podstawienie takich lamp również i w innych miejscach.

Dobre informacje Wójt przekazuje także mieszkańcom wsi Drybus. Tu trwa budowa świetlicy wiejskiej, która pełnić będzie rolę miejsca spotkań seniorów i młodzieży, a także zebrań społecznych. Prace warte 471.336 złotych zakończyć się powinny w październiku.

Tą jak i wiele innych ciekawych informacji przeczytali Państwo dzięki

zachęcamy do polubienia profilu FB Radia FAMA Żyrardów

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Baranów realizuje zaplanowane inwestycje


To może Cię zainteresować: