Warunki nabywania nieruchomości pod Port Solidarność, prawo pierwokupu, Program Dobrowolnych Nabyć, szacowanie wartości działek przez rzeczoznawców i procedury dotyczące wywłaszczeń – to m.in. te tematy będą omawiane podczas zdalnego spotkania organizowanego przez spółkę CPK dla mieszkańców. Start w najbliższy czwartek o godz. 14:00.

To kolejne spotkanie w formule online skierowane do mieszkańców gmin Baranów, Teresin i Wiskitki. Pierwsze odbyło się 27 stycznia tego roku i dotyczyło obszaru preferowanej lokalizacji Portu Solidarność. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 200 osób. Zadano ponad 150 pytań, na które spółka CPK udzieliła odpowiedzi (bezpośrednio w trakcie spotkania, e-mailowo na adresy poszczególnych uczestników i w formie listu do mieszkańców). W związku z dużym zainteresowaniem, spółka CPK postanowiła zorganizować kolejne tego typu wydarzenie.

Tym razem spotkanie będzie poświęcone przede wszystkim zagadnieniom związanym z nieruchomościami znajdującymi się na terenie inwestycji. Wezmą w nim udział biegły rzeczoznawca i inni eksperci, którzy opowiedzą m.in. o tym  jak wygląda proces wyceny nieruchomości i jakie czynniki są brane pod uwagę przy określaniu ich wartości. W drugiej części będzie się można dowiedzieć jak przystąpić do Programu Dobrowolnych Nabyć i jakie są korzyści związane z dobrowolną sprzedażą nieruchomości – podkreśla Katarzyna Dobrońska, dyrektor Biura Relacji z Otoczeniem Inwestycji w spółce CPK.

W trzeciej części spotkania uczestnicy skupią się na uwarunkowaniach dotyczących wywłaszczeń i procedurze odszkodowawczej w związku z uzyskaniem przez spółkę CPK decyzji lokalizacyjnej, która jest spodziewana w 2023 r.

Spotkanie odbędzie się w  czwartek, 24 marca, o godz. 14:00. Przewidywany czas trwania to dwie godziny. Wydarzenie odbędzie się w formule online. Każdy zainteresowany będzie mógł wysłuchać ekspertów i przekazać swoje pytania. Aby wziąć udział w spotkaniu wystarczy zarejestrować się na stronie www.cpk.pl. W wiadomości zwrotnej zarejestrowani uczestnicy otrzymają link do udziału w wydarzeniu.

Więcej informacji dotyczących Programu Dobrowolnych Nabyć można uzyskać za pośrednictwem infolinii: +48 539 188 404 – od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-17:00. Dodatkowo mieszkańcy mogą zadawać pytania lub umawiać się na spotkania pisząc na adres: pdn@cpk.pl.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: