Brwinowski park pięknieje z dnia na dzień i coraz bardziej widoczne są efekty projektu rewitalizacji parku.

W ramach projektu, w istniejącej części parku powstały nowe alejki, a przy nich ławki i kosze. Stanęły słupki z koszy gabionowych i zostały zamontowane dwa stoły betonowe szachowe oraz stół betonowy do tenisa stołowego. Obecnie trwa urządzanie zieleni. Na nowych rabatach sadzone są rośliny.

W nowopowstającym od strony ul. Przejazd ogrodzie botanicznym prace wkraczają w decydującą fazę. Zaplanowano posadzenie w nim ponad 30 tysięcy roślin: różnego rodzaju kwiatów, bylin, drzew, krzewów. Do nasadzeń zostały wybrane rośliny naturalnie występujące w naszych warunkach klimatyczno-glebowych. Oprócz zagospodarowania zieleni pojawiły się już m.in. alejki spacerowe, placyki rekreacyjno-edukacyjne z kostkami wiedzy, grami i stołami edukacyjnymi oraz tablice informacyjne z ciekawostkami o faunie i florze.

Niestety, mieszkańcy nie będą mieli szczęścia docenić piękna wszystkich roślin. Część z nich została ukradziona. – Zwracamy się z apelem do mieszkańców, aby zwracali uwagę na takie sytuacje. Będziemy też przeglądać monitoring i sprawdzać każdy sygnał – mówi zastępca burmistrza Sławomir Walendowski. Park jest dobrem publicznym i ma służyć wszystkim mieszkańcom, którzy w otoczeniu zieleni chcą miło spędzać czas.

Projekt „Kolejny etap rewitalizacji parku miejskiego w Brwinowie – zagospodarowanie terenów zieleni” jest realizowany w atach 2018-2021. Na jego realizację gmina Brwinów otrzymała dofinansowanie w wysokości 2 140 229,65 zł (co stanowi 85% kosztów kwalifikowalnych) ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Nowe nasadzenia w parku


To może Cię zainteresować: