Coraz trudniejsza sytuacja epidemiologiczna w naszej okolicy. W ostatnich dniach pojawiło się kilka nowych ognisk. Najnowsze w Państwowym Zespole Ludowym Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

Pomimo, iż od początku pandemii zespół nie koncertuje, cały czas pracuje, by przygotować się do przyszłych występów. Niestety COVID19 skomplikował jeszcze bardziej plany "Mazowsza", gdyż w ostatnich dniach wykryto wirusa u ponad połowy członków 40 osobowego zespołu.

-Mamy 22 przypadki zakażenia. Wszystkie potwierdzono u osób z chóru. Poza nim nie mamy stwierdzonych innych zachorowań - poinformowała w TVN24 Katarzyna Pasieczna, rzeczniczka zespołu "Mazowsze". Siedziba zespołu będzie zdezynfekowana, a członkowie grupy nie przychodzą obecnie do pracy. Warto zaznaczyć, że chór podzielony był na dwie grupy, by wszyscy muzycy nie mieli ze sobą kontaktu. Dzięki zastosowanym obostrzeniach nie zachorował nikt spoza chóru.

Niestety w czwartek województwo mazowieckie było drugim w Polsce (po województwie śląskim) pod względem liczby nowych przypadków koronawirusa. Odnotowano 181 nowych przypadków, co jest drugim najwyższym wynikiem od początku epidemii. W powiecie grodziskim odnotowano 8 przypadków.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: