fot. Michał Inkielman

To była uczta nie tylko dla ducha ale również dla oczu, bo przecież w Mazowszu zawsze występowały najpiękniejsze kobiety i mężczyźni. Tymi słowami Przewodnicząca Rady Miejskiej Joanna Wróblewska dziękowała, w imieniu własnym, nieobecnego Burmistrza i władz samorządowych, chórowi i orkiestrze Zespołu Mazowsze za wspaniały koncert, który odbył się w minioną sobotę, w kościele pw. Miłosierdzia Bożego przy ul. Orzeszkowej.

Koncert rozpoczęła kolęda „Wśród nocnej ciszy”, a zakończyła kolęda „Bóg się rodzi”, którą licznie zgromadzeni w świątyni mieli okazję zaśpiewać razem z Zespołem. Na bis chór zaśpiewał Kukułeczkę. Orkiestrą i chórem dyrygował, z ogromnym zaangażowaniem – pan Jacek Boniecki.

W trakcie koncertu usłyszeliśmy 20 kolęd i pastorałek, wykonywanych przez chór oraz solistów razem z chórem, a wśród nich wzruszającą Cichą Noc i jedną piękną kolędę francuską Cantique de Noël, którą kiedyś śpiewał Pavarotti https://www.youtube.com/watch?v=iM5IDFRRfaY, wykonaną w duecie, w języku francuskim i niemieckim. Tę kolędę, jak powiedział dyrygent, zespół przygotował na wizytę we  Francji, w marcu ubiegłego roku, w trakcie której Mazowsze śpiewało w pięciu bazylikach.

Na zakończenie koncertu pan Jacek Boniecki złożył zebranym życzenia noworoczne oraz powiedział, że zawsze z przyjemnością przyjeżdżają do sąsiedniego Grodziska, w którym już koncertowali dwukrotnie. Wyraził gotowość odwiedzenia Grodziska w pełnym składzie, również z baletem. Publiczność te słowa przyjęła gromkimi brawami.

Pan Jacek Boniecki przypomniał również, że w tym roku Zespół Mazowsze obchodzi swoje 70. urodziny. Z tej okazji zostały wydane 2 płyty: jedna z kolędami, a druga z utworami ludowymi. Obchody jubileuszu Mazowsze rozpoczyna 5 lutego, występem w Teatrze Wielkim Operze Narodowej.

Redakcja życzy Jubilatowi wielu, wielu sukcesów i szczodrych sponsorów.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Zespół Mazowsze w Grodzisku


To może Cię zainteresować: