W Książenicach odbył się jubileusz 10-lecia Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina. Oprócz uczniów i nauczycieli, przyjechali zaproszeni goście z całego powiatu. Wśród nich byli urzędnicy i przedstawiciele różnych instytucji.

Powstanie szkoły to był ważny krok w kierunku integracji mieszkańców. Wówczas Książenice dopiero się rozwijały. Dało to możliwość nie tylko do edukacji, ale również spotkań. Obecnie do szkoły uczęszcza ponad ośmiuset uczniów, łącznie z oddziałami przedszkolnymi. Natomiast nauczycieli razem z pracownikami administracyjnymi jest około 100. – Prowadzenie takiej placówki nie jest łatwe, ale daje dużą zatysfakcję – mówił podczas swojego wystąpienia dyrektor, Cezary Skalski.

Jak w każdej szkole, największą dumą są uczniowie i ich wyniki w nauce. Jednak placówka w Książenicach słynie również w innych zalet. Jest to rozój umiejętności sportowych i artystycznych, o czym można się przekonać, uczestnicząc w róznych uroczystościach czy zawodach. I właśnie obchody dziesięciolecia uświetniła część artystyczna. Najwięcej śmiechu wywołała seria skeczów.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: 10 lat szkoły w Książenicach


To może Cię zainteresować: