18-latek odpowie za zniszczenie toalet

Dzięki skutecznej pracy operacyjnej grodziscy kryminalni ustalili i zatrzymali osobę podejrzaną o uszkodzenie publicznego mienia. 18-latek usłyszał zarzut zniszczenia drzwi do dwóch toalet na terenie rekreacyjnym. Mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze. Za takie przestępstwo kodeks karny przewiduje nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Policyjne czynności w sprawie uszkodzenia drzwi do toalet rozpoczęły się natychmiast po zgłoszeniu tego przestępstwa przez przedstawiciela grodziskiego urzędu. Skrupulatne analizy nagrań z miejskiego monitoringu i dobre rozpoznanie doprowadziło kryminalnych do 18-latka. Młody mężczyzna szybko został zatrzymany.

Wykonane czynności dochodzeniowo-śledcze potwierdziły, że ten sam sprawca w dwóch różnych terminach dokonał wypchnięcia drzwi w dwóch toaletach, znajdujących się na terenie rekreacyjnym w mieście. Zatrzymany przyznał się do dokonania tego czynu, tłumacząc się stanem nietrzeźwości. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze wykonywania prac społecznych. Takie przestępstwo zagrożone jest karą nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: