Mieszkańcy Milanówka długo walczyli o to, by w ich mieście wzdłuż torów stanęły estetyczne, obniżone ekrany. Gdy jedziemy pociągiem, możemy zobaczyć, na tle innych miast - efekty tej walki. Estetyczne, w porównaniu z zielonymi lub szarymi murami, brązowe ekrany, z dużą ilością przeszklonych elementów, pozwalają na ekspozycję walorów architektonicznych miasta. Niestety, wśród eksponowanych obiektów  w centrum miasta są przenośna toaleta i kontener do zbiórki odzieży.

Otrzymaliśmy na naszą redakcyjną pocztę zdjęcie od rozbawionego podróżnego Kolei Mazowieckich, który nie do końca mógł zrozumieć, jak to jest, że władze miasta walczące o to, by ekrany nie psuły wyglądu miasta, same w najbardziej eksponowanym miejscu ustawiają plastikową toaletę przenośną i kontenery do zbiórki odzieży.

Jak widać, magistraccy urzędnicy nie do końca są wrażliwi na to, jak efekty ich działań są odbierane przez mieszkańców innych miast. Zapytaliśmy więc w milanowskim urzędzie o celowość takiego ustawienia „obiektów małej architektury” i dalszych planów z nimi związanych. Z informacji otrzymanej od pełniącego obowiązki kierownika Referatu Technicznej Obsługi Miasta pan Zbigniewa Brzezińskego wynika, że do Urzędu Miasta nie były zgłaszane zastrzeżenia co do lokalizacji w.w. obiektów. Znajdują się one w widocznym i ogólnodostępnym miejscu, aby jak najlepiej spełniać swoją funkcję. Sugestie będą wzięte pod uwagę. Władze Miasta Milanówka podjęły działania mające na celu zapewnienie podróżnym ładnej panoramy miasta i z początkiem 2016 roku obiekty zostaną przeniesione w mniej eksponowane miejsce.

Jaki będzie efekt podjętych działań, zobaczymy w najbliższych dniach. Ciekawe czy analogiczne obiekty, umieszczone po drugiej stronie torów, też znajdą nowe, mniej eksponowane miejsce.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: