3000 dukatów dla parafii z Grodziska Mazowieckiego

Parafia w Grodzisku Mazowieckim zorganizowała emisję 3000 dukatów lokalnych na wakacyjny wyjazd dzieci z ubogich rodzin. Wybili je mincerze Mennicy Polskiej. Emisję sfinansował jeden z parafian, który jest pracownikiem Mennicy Polskiej.

Na dukatach dla Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Grodzisku Mazowieckim znajduje się hasło „Kościół naszym domem”, wizerunek parafialnego kościoła, herb Grodziska Mazowieckiego oraz rok emisyjny (2012). Zgodę na użycie na dukacie herbu wyrazili grodziscy radni miejscy podczas lutowej sesji.

Dukaty mają nominał „10”, co oznacza że będą sprzedawane po 10 złotych za sztukę. Każda osoba, która chciałaby przekazać ofiarę większą, jest mile widziana. Dukaty są bowiem cegiełką pomocy w akcji, której celem jest zebranie środków na wakacje dla dzieci.

Jedynym dystrybutorem dukatów jest parafia M.B.N.P. w Grodzisku Mazowieckim. Osoby zainteresowane udziałem w akcji proszone są o kontakt z kancelarią parafii – dane kontaktowe znajdują się pod adresem http://www.mbnp.waw.pl/
Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: