Czy wiecie Państwo, dlaczego w Grodzisku powstaje tak mało przejść dla pieszych? Bo są to miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków z pieszymi. Tę wypowiedź można by potraktować jako kiepski suchar, gdyby nie fakt, że padła kiedyś z ust jednej z osób odpowiedzialnych za organizację ruchu w Grodzisku. Skutki takiego myślenia widzimy w wielu miejscach do dziś, choć widać już pewne jaskółki zmian.

W czasie wakacji wiele przejść dla pieszych zostało przemalowane w jaskrawe barwy, co ma na celu poprawienie bezpieczeństwa. Problem w tym, że w wielu miejscach, gdzie mieszkańcy domagali się powstania nowych przejść, nie zrobiono nic, a przykładem jest niedawno wybudowana ul. Kijowska, która na całej nowej części nie miała ani jednego przejścia, pomimo niebezpiecznego przejścia chodnika i ścieżki rowerowej z jednej na drugą stronę ulicy.

O problemie tym pisaliśmy już w 2021 r. i nie wykonano nic, by poprawić bezpieczeństwo na tej ulicy. Postanowiliśmy więc przypomnieć o tym problemie w rozmowie z zastępcą Burmistrza Norbertem Cegliński. Musimy przyznać, że efekt nas zaskoczył i w obiecanym terminie przejście zostało wyznaczone. Miejmy nadzieję, że w Grodzisku nareszcie powoli zaczyna się świadomie myśleć o bezpieczeństwie pieszych.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: