4 października Stawy Walczewskiego oblegane były przez amatorów żeglarstwa, nordic walking i biegów przełajowych, a to za sprawą zawodów rozgrywanych w tych dyscyplinach.

Choć zrewitalizowane w 2017 r. Stawy Walczewskiego to niewielkie akweny wodne, to w minioną sobotę zorganizowano tu I Regaty Żeglarskie. Zainteresowania żeglarstwem w Grodzisku są głęboko zakorzenione za sprawą Leonida Teligi – grodziszczanina, który opłynął świat na swym jachcie Opty.

Zawody rozpoczęły się o godzinie 10.00 przy pięknej, letniej pogodzie. W regatach wystartowali zawodnicy 6 klubów, z Grodziska, Żyrardowa, Jaktorowa i Giżycka – miasta partnerskiego.

Regaty odbywały się równolegle na dwu stawach w klasie Optymist w dwóch kategoriach wiekowych: 6-9 lat oraz 10-13 lat (łódki jednoosobowe) oraz w klasie Merlin 14-16 lat (łódki dwuosobowe). W klasie Open wystartowali bardziej rekreacyjnie dorośli, w tym burmistrzowie Grodziska Maz. – Grzegorz Benedykciński i Giżycka – Wojciech Karol Iwaszkiewicz.

Organizatorzy regat to Ośrodek Sportu i Rekreacji w Grodzisku Mazowieckim, Klub Żeglarski „Czysty Wiatr”, Fundacja Szkoła Żeglarstwa Tradycyjnego oraz Bogoria Saling Team.

Obok żeglarzy, ale już na suchym gruncie wokół Stawów Walczewskiego zmagali się miłośnicy nordic walking i biegów przełajowych. Organizatorem 1. Otwartych Mistrzostw Polski w Nordic Walking oraz 1. Otwartych Mistrzostw Mazowsza w Biegach Przełajowych Masters (osoby powyżej 35 lat) i zawodów towarzyszących dla dzieci i dorosłych był KS LIDER.

W Mistrzostwach wzięło udział 200 zawodników z całej Polski, którzy rywalizowali indywidualnie oraz drużynowo. Wszyscy na mecie otrzymali medale, a najlepsi statuetki oraz nagrody od sponsorów. Zawody Honorowym Patronatem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Aktywny weekend na Stawach Walczewskiego


To może Cię zainteresować: