W sobotę, 18 czerwca br. na mieszkańców Grodziska, którzy zdecydowali się przyjść nad Stawy Walczewskiego, czekało wiele atrakcji. Jedni opalali się na plaży, inni pływali kajakami lub rowerami wodnymi, jeszcze inni w specjalnej uprzęży jechali po linie z jednej strony stawu na drugą stronę. Można było zaplatać piękne wianki lub słuchać koncertów.

Program artystyczny był bardzo bogaty. W rolę konferansjera wcielił się Łukasz Nowacki. Redaktorzy gazety „Obiektywna” wysłuchali dwóch  koncertów: Grodziskiej Orkiestry Rozrywkowej pod batutą Tomasza Kirszlinga, z którą wystąpili soliści: Judyta Nowak-Labuń, Magdalena Piątek i Damian Ratuski. Orkiestra bisowała. Na zakończenie koncertu do estrady podszedł Burmistrz Grzegorz Benedykciński i złożył artystom gratulacje.
Po przerwie wysłuchaliśmy swingowego koncertu zespołu Grzeczni Chłopcy. Dwie pary odważyły się tańczyć.

W programie „Wianków” był jeszcze „Duet doskonały czyli Bohdan Łazuka i Czesław Majewski”, jazz band Młynarski & Masecki oraz Tetar Ognia.
My podziwialiśmy różne aktywności i to zarówno dzieci jak i dorosłych. Patrząc na zrewitalizowane Stawy Walczewskiego, widać, jak bardzo ta inwestycja była potrzebna.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Wianki tradycyjnie na Walcu


To może Cię zainteresować: