fot. Państwoa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Grodzisku Maz.

Wielu czytelników pamięta zeszłoroczne zamieszanie z organoleptycznym sprawdzaniem jakości wody w Stawach Walczewskiego. W tym roku lato też jest ciepłe, a plaża cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Czy lokalne służby sanitarne wyciągnęły wnioski z zeszłorocznego lata?

W tym roku stan wody sprawdzany był już wielokrotnie. Dość regularnie przeprowadzane są badania wizualne wody, oraz przynajmniej raz w miesiącu badania laboratoryjne. Najnowsze przeprowadzane były 30 lipca. Na podstawie badania przeprowadzonego w laboratorium grodziskiego ZWiK, inspektor sanitarny stwierdził przydatność wody do kąpieli.

Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grodzisku Mazowieckim zastrzega sobie jednak prawo zmiany tego stanu w przypadku pogorszenia jakości wody. Zwraca też uwagę, że w czasie dużego zakwitu glonów nie należy korzystać z kąpieliska, ponieważ może to spowodować negatywne skutki zdrowotne.

Tak więc idąc na grodziską plażę pamiętajmy, że badania, badaniami, ale zdrowy rozsądek i ocena sytuacji w wodzie przed kąpielą należy do nas.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: