Właściwe wykorzystanie policyjnych rad przez 78-letnią mieszkankę Grodziska uchroniło ją przed utratą dużej sumy pieniędzy i pomogło funkcjonariuszom w zatrzymaniu oszustki. 22-latka wpadła w policyjną zasadzkę, gdy przyszła do domu starszej kobiety po odbiór gotówki. Elżbieta P. usłyszała zarzut usiłowania oszustwa. Decyzją sądu została tymczasowo aresztowana na 3 miesiące. Grodziscy policjanci ustalają, czy zatrzymana nie brała udziału w innych przestępstwach metodą „na krewnego”.

Wyłudzenia pieniędzy od starszych osób metodą „na krewnego” wciąż są poważnym zagrożeniem, także na terenie naszego powiatu. Kilka dni temu przestępcy podjęli taką próbę wobec 78-letniej mieszkanki Grodziska Maz. Ostrożna starsza pani po telefonie od rzekomego adwokata syna, który miał mieć wypadek samochodowy i prośbie o przekazanie na jego rzecz 35 tys. złotych, natychmiast zadzwoniła do swojego syna. Gdy tylko potwierdziła, że ta informacja jest nieprawdziwa, szybko powiadomiła o próbie oszustwa grodziskich policjantów.

Kolejne wydarzenia potoczyły się już wtedy błyskawicznie. Policjanci przekazali swoje instrukcje 78-latce i szybko przygotowali zasadzkę. Po kolejnym kontakcie z oszustem, kobieta zaprosiła do swojego mieszkania osobę, która miała odebrać od niej pieniądze. 22-latka, zamiast łatwej gotówki, w domu starszej pani zastała grodziskich kryminalnych.

Elżbieta P. została zatrzymana. Po zebraniu przez policjantów niezbędnych materiałów, prokurator przedstawił jej zarzut usiłowania oszustwa i poparł policyjny wniosek o zastosowanie środków zapobiegawczych. Wczoraj decyzją sądu kobieta została tymczasowo aresztowana na 3 miesiące. Grodziscy funkcjonariusze ustalają, czy 22-latka nie ma na swoim koncie innych tego typu przestępstw.

Serdecznie gratulujemy Pani Zdzisławie właściwej postawy ostrożności i zaufania do Policji. W dalszym ciągu apelujemy do wszystkich seniorów o rozwagę w kontaktach telefonicznych i prosimy o podobne informacje o zagrożeniach, dzięki którym możemy zatrzymać sprawców tych uciążliwych przestępstw i uchronić innych przed utratą pieniędzy.
Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: