W minioną sobotę uczestniczyliśmy w rodzinnym pikniku z okazji Dnia Matki zorganizowanym na terenie Przedszkola nr. 4 im. Króla Maciusia Pierwszego. Pomimo niepewnej pogody, piknik przyciągnął wiele rodzin, które wesoło, wśród wielu atrakcji spędziły to sobotnie popołudnie.

Pogoda nie pokrzyżowała planów organizatorom pikniku, który odbył się niemal idealnie pomiędzy dwiema burzami. Tego dnia na terenie przedszkola na rodziny czekało wiele atrakcji. Na placu zabaw zorganizowane zostało miasteczko ruchu drogowego, gdzie młodzi rowerzyści mogli poznać zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Były tam też dmuchane zjeżdżalnie oraz stanowiska straży miejskiej i policji, gdzie dzieci mogły poznać zasady bezpieczeństwa, oraz biura promocji miasta, gdzie mogły w loterii losować nagrody. Na wszystkich, którzy nie zdążyli jeszcze zjeść obiadu czekała przepyszna grochówka i fasolka po bretońsku, a na deser popcorn i wata cukrowa. Najmłodsi mogli wziąć też udział w warsztatach.

Najwięcej atrakcji czekało jednak na scenie. Prezentowały się tam dzieci z przedszkola Króla Maciusia Pierwszego, jak i nieco starsze ze szkół. Mogliśmy zobaczyć pokazy taneczne, oraz wokalne. Występy wieńczył pokaz grupy cyrkowej Clowni. Liczne żarty oraz pokazy akrobatyczne wprawiły w zadziwienie zarówno starszych  jak i młodszych widzów, którzy chętnie brali udział w cyrkowych sztuczkach. Mogliśmy zobaczyć akrobacje na kole i pokaz żonglerki na monocyklu. Niezapomnianym dla wielu pozostał występ wesołego jednorożca, który po występie nie mógł wyrwać się z uścisków najmłodszych.

Pomimo z początku fatalnej pogody, piknik z minuty na minutę rozkręcał się coraz bardziej, aż ża,l że tak szybko się skończył. Na szczęście już w najbliższym czasie kolejne rodzinne wydarzenia w Grodzisku, na które serdecznie zapraszamy.

Już w sobotę zapraszamy na Rodzinny Piknik z okazji Dnia Dziecka.

W poniedziałek, 4 czerwca, zapraszamy do Centrum Kultury na Jubileusz 40-lecia przedszkola im. Króla Maciusia Pierwszego.

W następną sobotę zapraszamy ponownie do Przedszkola nr. 4 im. Króla Maciusia Pierwszego na festyn z okazji Dnia dziecka

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Dzieci mamom, w ich święto


To może Cię zainteresować: