Zespól Szkół Gminnych nr 1 w Milanówku zaprosił rodziny uczniów w piątek wieczorem 25 maja na „Zielony Koncert”, który, jak powiedziała witająca licznie zgromadzonych gości  dyrektor szkoły Edyta Sawicka-Domasiewicz, był dedykowany przede wszystkim mamom, w przeddzień ich święta.

Koncert rozpoczęła wzruszająca piosenka „Mamo” z repertuaru Violetty Villas, pięknie zaśpiewana przez Ewę Biegańską, a zakończyła piosenka „Wspaniałych rodziców mam” w wykonaniu Małgorzaty Dziewickiej. A co się działo na scenie pomiędzy tymi piosenkami? Trudno opisać, to trzeba było zobaczyć!
Koncert składał się z trzech części. Pierwsza poważna – poświęcona mamom, z pięknymi piosenkami i poważnymi tekstami, pełnymi miłości i wdzięczności.
W drugiej części, już mniej poważnie, młodzi artyści dowcipnymi tekstami podśmiewali się z wad tatusiów, spędzających czas w garażach, przed telewizorami, łapiących rybki i siedzących godzinami na plaży z wędką oraz często posługujących się słowem „zaraz”, gdy prosi się ich o pomoc.
W części trzeciej, chłopcy z gimnazjum, korzystając z przeróżnych rekwizytów, próbowali nam przedstawić życie w biblijnym raju, przeniesione w warunki ziemskie. Byliśmy świadkami narodzin Ewy, był  prawie Kiepura śpiewający o miłości do brunetek i blondynek, młodzieniec informujący że „Baśka miała fajny biust” i drugi wyznający barytonem, że „Miłość ci wszystko wybaczy”. No i jeszcze „Seksapil” w męskim wykonaniu. Publiczność nagradzała artystów gromkimi brawami, co chwila wybuchały salwy śmiechu.
Na koniec wszyscy zebrani zostali obdarowani przez artystów słonecznymi kwiatami, a dyrektor szkoły dziękowała zebranym, nauczycielom, którzy wraz z młodzieżą przygotowali koncert, a szczególnie chłopcom z ostatniej klasy gimnazjum, z którymi – jak powiedziała  – bardzo trudno będzie się jej rozstać.
Mam nadzieję, że atmosferę koncertu przybliżą Państwu załączone w Galerii zdjęcia.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: "Zielony Koncert" w milanowskiej 1


To może Cię zainteresować: