Po rocznej przerwie powracają muzyczne spotkania w Parku Skarbków w Grodzisku Mazowieckim. Cykle „Muzyka w Parku” i „Klasyka w Parku” swoją inaugurację miały w ubiegłą niedzielę.

Grodziskie Centrum Kultury w tym roku wystartowało z letnimi koncertami miesiąc wcześniej i już od ubiegłej niedzieli (06.06), co tydzień, mieszkańcy będą mogli pod chmurką posłuchać wyjątkowych gości. Pierwszy czerwcowy koncert z cyklu „Muzyka w Parku” cieszył się niemałym zainteresowaniem. Nic dziwnego, bo za takimi spotkaniami tęsknili nie tylko uczestnicy, ale i sami pracownicy, którzy już rekompensują nam wszystkim ten rok bez wydarzeń w plenerze i w placówkach. Muzyczne spotkania w Parku Skarbków zainaugurował rodzinny duet – ojca z synem. Znakomici - pianista Maciej Błaszczyk i wiolonczelista Bolesław Błaszczyk zabrali gości w sentymentalną podróż po utworach „Zapomnianych / Niezapomnianych”. Jak podkreślali sami muzycy, były to utwory, które sami pokochali i które towarzyszyły im przez wiele lat działalności w muzyce. Podczas godzinnego koncertu usłyszeć mogliśmy zatem zarówno muzykę z filmów, jak i znane kompozycje w wykonaniu takich wybitnych postaci, jak Zbigniew Wodecki, Jerzy Wasowski i Jeremi Przybora, Andrzej Zieliński czy Alicja Majewska. Nie zabrakło również kompozycji własnych artystów. Na bis muzycy zaprezentowali również po raz pierwszy utwór Bruno Marsa i Andersona Paaka pt. „Leave the Door Open”, który swoją premierę miał w marcu tego roku.

Zgodnie z zapowiedzią to dopiero początek letnich spotkań w parku. Za tydzień usłyszeć będzie można „Przeboje Mistrzów”, czyli utwory najbardziej znanych kompozytorów muzyki klastycznej, w wykonaniu na fortepian i flet – duetu Teresy Kaban i Henryka Błażeja. 20 czerwca natomiast koncert przeniesie się do Sali Widowiskowej Centrum Kultury, a podczas niego zaprezentowany zostanie program słowno-muzyczny, powstały na podstawie dziesięciu przykazań. „Dekalog” z muzyką Andrzeja Jagodzińskiego i słowami Wiesławy Sujkowskiej, zaprezentują muzycy na scenie wyjątkowo o godzinie 19.00. Pozostałe koncerty w ramach cyklu „Klasyka w Parku” odbywać się będą co niedziela w Parku Skarbków aż do końca wakacji, czyli do 22 sierpnia.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Muzyka w Parku


To może Cię zainteresować: