Jest dofinansowanie na budowę mieszkań socjalnych

Gmina Grodzisk Mazowiecki uzyskała dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego na budowę mieszkań socjalnych. Pomoc może wynieść do 30% wartości inwestycji. Umowa w tej sprawie jest już podpisana. Przetarg na budowę został ogłoszony.
Jeszcze w tym roku ruszy budowa dwóch budynków socjalnych przy ulicy Traugutta w Grodzisku Mazowieckim. Dzięki zabiegom ratusza ich budowa będzie tańsza o 30%. W takiej wysokości udało się uzyskać dofinansowanie na ich budowę z BGK.

Inwestycja rozpocznie się jeszcze w tym roku. Ogłoszony przetarg zostanie rozstrzygnięty 25 sierpnia. Wykonawca będzie miał na zrealizowanie inwestycji niecałe dwa lata. W tym roku gmina wyda na ten cel ponad pół mln złotych, w 2015 około 4,5 mln zł, resztę dopłaci w 2016 roku.

W sumie w dwóch budynkach powstaną 64 mieszkania o powierzchni od około 30 do 50 m2. Będą wyposażone w przyłącza m.in. wodno- kanalizacyjne, energetyczne i instalację gazową Zamieszkają w nich lokatorzy, którzy znaleźli się w przejściowych kłopotach finansowych, ale są w stanie opłacać rachunki za mieszkanie.

Polub nas na Facebook