Na początku lipca, w Natolinie władze gminy przekazały klucze do 44 lokali w nowym budynku komunalnym z lokalami socjalnymi.

W ciągu ostatnich dziesięciu lat samorząd Grodziska Mazowieckiego wybudował ponad 300 mieszkań komunalnych. Jak mówił nam Burmistrz Grzegorz Benedykciński, ta budowa kończy bardzo ważny etap w życiu miasta, bo dzięki temu, że będziemy mogli wyprowadzić ponad 40 rodzin, zlikwidujemy wszystkie nieruchomości, które nie mają pełnego standardu i możemy rozpocząć wtedy remonty tych nieruchomości.

Budynek powstał na terenie po rozbiórce starych zabudowań gospodarczych. 4 z 44 lokali przystosowane są dla osób niepełnosprawnych. Sam budynek zestawiony jest z 4 jednakowych 4-ro kondygnacyjnych segmentów z klatką schodową  i odrębnym wejściem, o tej samej strukturze mieszkań. Na parterze każdego segmentu mieszczą się 2 lokale 2-pokojowe, w tym jeden  przystosowany  dla osób niepełnosprawnych oraz wózkownia, a na pozostałych  po 3 lokale : Na 1 i 2 piętrze : 2 lokale większe 2-pokojowe  oraz 1 lokal  1- pokojowy;  Na 3 piętrze - 2 lokale mniejsze 2-pokojowe  oraz 1 lokal 1- pokojowy.

Powierzchnia użytkowa mieszkań wynosi 1937,92.

Na terenie inwestycji znajdują się parkingi dla mieszkańców oraz plac zabaw.

Koszt inwestycji to 9 061 973,7 zł brutto dofinansowanie z BGK 6 576 674,16 zł.

Koszt ten zakłada koszty budowy budynku wraz z zagospodarowaniem terenu- w tym drogi, chodniki, oświetlenie, plac zabaw. Standard wykończenia  obejmuje zamontowane wanny/brodziki, umywalki, miski ustępowe, drzwi wewnętrzne, piece gazowe, kuchenki, zlewozmywaki, podłoga wykończona panelami winylowymi oraz ułożone płytki w łazienkach.

Wykonawca MKL-BUD Sp. z o.o. z Warszawy rozpoczęcie budowy wrzesień 2021 zakończenie budowy czerwiec 2023.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Cieszą się z nowych mieszkań


To może Cię zainteresować: