W poniedziałek, 18 czerwca 2012 o godzinie 10:05 pociąg PKP Intercity "Tuwim" rel. Warszawa - Łódź w okolicach stacji Milanówek potrącił człowieka przechodzącego w niedozwolonym miejscu przez tory kolejowe. W wyniku obrażeń poszkodowany zmarł na miejscu a utrudnienia w ruchu kolejowym trwały wiele godzin.

Do podobnego wypadku doszło kilka dni wcześniej 15 czerwca 2012 pomiędzy Pruszkowem a Piastowem. Kobieta, również przechodząc w niedozwolonym miejscu przez tory nie zauważyła nadjeżdżającego pociągu Kolei Mazowieckich. Wypadek ten również zakończył się śmiercią osoby przechodzącej przez tory i wielogodzinnymi utrudnieniami dla pasażerów.

Niestety wiele osobom, nawet wysiadających na stacji kolejowej najzwyczajniej nie chce się iść do nieco oddalonych bezpiecznych zejść z peronu i przechodzą przez tory ryzykując zdrowie i życie. Problem ten jest nagminny nie tylko w naszym rejonie.

Apelujemy o rozwagę. Czasami przejście kilku metrów czy pokonanie kilku stopni schodów więcej może uratować życie. Mamy nadzieję, że te smutne wypadki, które miały ostatnio miejsce zmuszą przynajmniej część naszych czytelników do odrobiny refleksji.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: