Luiza Złotkowska- znakomita polska łyżwiarka, wicemistrzyni olimpijska zostanie objęta częściowym sponsoringiem przez Gminę Grodzisk Mazowiecki.

Pozytywne stanowisko w tej sprawie przyjęli podczas ostatniej sesji radni Rady Miejskiej. Luiza Złotkowska mieszkanka Gminy Grodzisk Mazowiecki będzie trenować w ramach Uczniowskiego Klubu Sportowego Sparta. Gmina na częściowy sponsoring przeznaczy sto tysięcy złotych netto, ma on trwać dwa lata jednocześnie Rada Miejska wyraziła zgodę na przedłużenie o kolejne dwa lata. -Pani Luiza Złotkowska jest wszystkim doskonale znana- mówił podczas sesji radny Andrzej Okurowski. -Należy wesprzeć osobę o wybitnych wynikach sportowych- dodał Jan Morwiński. -Dobrze, że poodejmujemy tę decyzję, od wielu lat Luiza Złotkowska osiąga światowe wyniki w sporcie do tego jest sympatyczną i skromną osobą- podkreślił Henryk Tuszyński. - Pani Luiza Złotkowska jest pozytywnym ambasadorem naszej Gminy- dodał. Burmistrz Grzegorz Benedykciński zapewnił, że łyżwiarka jak tylko będzie mogła skorzysta z zaproszenia i weźmie udział w sesji Rady Miejskiej.

Luiza Złotowska to wybitna Polka o wielkim potencjale, swoją sportową karierę rozpoczynała w Milanówku. Na początku Luizę Złotkowską trenował Lucjan Stefanek i Krzysztof Filipiak. W wieku 14 lat poszła do szkoły sportowej w Zakopanem o kierunku łyżwiarstwo szybkie. Luiza Złotkowska jest brązową medalistką Igrzysk Olimpijskich w Vancouver z 2010 rok, w 2012 roku zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Świata, w 2013 roku srebrny medal Mistrzostw Świata, w 2014 roku zdobywa srebrny medal w Soczi. Tym samym Luiza Złotkowska na stałe wpisuje się w historię polskiego sportu. Łyżwiarka często trenuje w Berlinie, ciężko pracuje. Ponad dwieście dni w roku to czas spędzony intensywnie na torze lodowym. Luiza Złotkowska urodziła się 25 maja 1986 roku w Warszawie.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: