Z radością informujemy, że Luiza Złotkowska pomyślnie przeszła kwalifikacje do zawodów o Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim. W związku z tym w nadchodzącym sezonie będzie reprezentować nie tylko Polskę, ale i Grodzisk Mazowiecki, na dystansach 1500 metrów, 3 kilometry oraz w wyścigu masowym.

Cykl pucharów świata w tym sezonie składać się będzie z 6 edycji. Cztery z nich odbędą się jeszcze w 2016 roku: Harbin (Chiny) 11-13 listopada, Nagano (Japonia) 18-20 listopada, Astana (Kazachstan) 2-4 grudnia, Heerenveen (Holandia) 9-11 grudnia. Pozostałe dwa w 2017 roku: Berlin (Niemcy) 27-29 stycznia, Czelabińsk (Rosja) 10-12 marca. Relacje z zawodów będą emitowane w TVP Sport.

W pierwszych w tym sezonie zawodach o Puchar Świata w Harbinie i Nagano nasza Luiza będzie reprezentować Polskę wraz z: Katarzyną Bachledą-Curuś, Natalią Czerwonką, Magdaleną Czyszczoń, Katarzyną Woźniak, Marcinem Bachankiem, Zbigniewem Bródką, Rolandem Cieślakiem, Sebastianem Kłosińskim, Piotrem Michalskim, Janem Szymańskim, Adrianem Wielgatem. Luiza do Chin wylatuje już 4 listopada.

Zachęcamy wszystkich do kibicowania polskiej reprezentacji, a przede wszystkim naszej Luizie!

Na podstawie materiałów przesłanych od Luizy Złotkowskiej

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: