Choć majówka kojarzy nam się zazwyczaj z wyjazdami, odpoczynkiem przy grillu i ognisku, w regionie nie brakowało też wydarzeń, podczas których można było się integrować ze swoimi sąsiadami. Mieszkańcy mieli możliwość uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych, sportowych i historycznych.

Gotowi na wszystko

Już pierwszego dnia czekało na nas wiele atrakcji, a to za sprawą mieszkańców Gminy Żabia Wola, którzy przygotowali rodzinny piknik pod hasłem „Bądź gotowy”, nawiązujący do powszechnej samoobrony ludności na wypadek sytuacji kryzysowych. Nie zabrakło więc spotkań z grupami rekonstrukcyjnymi, quizów i konkursów, przejażdżek samochodami terenowymi czy kuchni polowej z przysmakami polsko-ukraińskimi.

Dni Piastowa na 70-lecie praw miejskich

Nie mniej emocji przeżywali również mieszkańcy Piastowa. Urząd Miasta wraz z partnerami nie szczędzili atrakcji przez cały majowy długi weekend, a to ze względu na uroczystości 70-lecia nadania praw miejskich. Podczas Dni Piastowa m.in. odbyły się: turniej siatkówki plażowej, turniej koszykówki 3 na 3 o Puchar Burmistrza, pokazowy turniej boccia, historyczna gra miejska, pokazy strażaków i przedstawicieli WOPR, kiermasz książek, food trucki, punkt gastronomiczny z kuchnią ukraińską i wiele innych atrakcji dla najmłodszych. Na scenie za to posłuchać można było największych hitów Jacka Stachurskiego i zespołu Kombii, a także obejrzeć występ Orkiestry OSP Nadarzyn oraz prezentację programów artystycznych w wykonaniu dzieci i młodzieży, również pochodzących z Ukrainy. Odbył się także kolejny etap cyklu Grand Prix Piastowskich Biegów Historycznych, który tym razem przebiegał na dystansie 1791 m.

Biało-czerwony nightskating

Na aktywności sportowe postawili też mieszkańcy Pruszkowa. W majówkę odbył się nocny, biało-czerwony Nightskating, któremu towarzyszyła dobra zabawa, konkursy i muzyka. Rolkarze i wrotkarze mieli do pokonania 11-kilometrową trasę ulicami miasta, do której stawili się tłumnie mieszkańcy w każdym wieku.

Aktywny weekend w Podkowie Leśnej

Na sport i zdrowie postawiła również Podkowa Leśna. Tu odbyła się akcja krwiodawstwa, pokazy sprzętu strażackiego i ratownictwa medycznego oraz rajd rowerowy ulicami miasta połączony z konkursem i możliwością darmowego przeglądu jednośladów. Partnerami wydarzenia byli: OSP Milanówek, Motoserce, Klub Boruta MC i Fundacja Jednym Śladem. W ostatni weekend w Podkowie odbył się też muzyczny piknik na Skate Parku, gdzie artyści zagrali dla Ukrainy. Nie zabrakło wspólnego biesiadowania przy potrawach ukraińskich i strażackiego wozu bojowego. Natomiast w niedzielę podczas eko-pikniku można było zajrzeć na stoiska ze zdrową żywnością, naturalnymi kosmetykami, przysmakami i rękodziełem oraz wziąć udział w ciekawych warsztatach.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: