Końcówka przedłużonej majówki była bardzo aktywna w Podkowie Leśnej. Tradycyjnemu już auto i rowero sacrum towarzyszyła akcja krwiodawstwa Motoserce, rajd rowerowy i Sąsiedzka Majówka.

Tradycja święcenia pojazdów sięga w Podkowie Leśnej 1933 r. Uroczystości te przypadają ostatnimi czasy w pierwsze majowe weekendy i w soboty święcone są rowery, a niedzielę pojazdy silnikowe.

Sobotniemu święceniu rowerów towarzyszyło wiele atrakcji dla najmłodszych. Główną z nich był rajd ulicami miasta. Każdy z uczestników dostał ciekawe nagrody. Dodatkowo rozlosowano wśród nich bon na nowy rower. Rajdowi na parkingu w okolicy urzędu towarzyszyły pokazy strażaków z Milanówka, oraz akcja Motoserce, w ramach której uczestnicy oddali 10 litrów krwi!

Niedzielne aktywności rozpoczęło autosacrum, które jak co roku przyciągnęło wielu miłośników motoryzacji z całej Polski, a przejazd motocykli i pojazdów zabytkowych był nie lada atrakcją. Od 12:30 rozpoczęła się zaś w CKiIO na ul. Świerkowej Sąsiedzka Majówka. Na najmłodszych czekał teatrzyk „Kukła z wiejskiego podwórza” w wykonaniu Teatru Pod Orzełkiem. O 15:00 rozpoczęły się zaś Warsztaty z sowami.

To popołudnie było też możliwością bliskiego obcowania z naturą. Mogliśmy poznać między innymi budowę ulu czy wymienić się roślinkami. O 17.00 rozpoczął się spacer po Lesie Młochowskim, będący jednocześnie otwarciem odnowionej ścieżki edukacyjnej.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Aktywny koniec majówki


To może Cię zainteresować: