Mieszkańcy naszej okolicy mijającą majówkę mogli aktywnie rozpocząć w Podkowie Leśnej. Sobotę spędziliśmy na rowerach, a niedziela stała się świętem dla miłośników motoryzacji.

Sobota 30 kwietnia była świętem jednośladów. Tego dnia można było w ramach Rowerosacrum poświęcić swój rower, a następnie wziąć udział w rajdzie rowerowym. Wszyscy uczestnicy w nagrodę otrzymali przepyszne lody i brali udział w losowaniu roweru.

Tego dnia w ramach Motoserca, organizowanego przez motocyklistów z „Klubu Boruta MC” i Fundacji „Jednym Śladem”, można było też oddać krew. Wśród krwiodawców rozlosowany został przelot samolotem nad Podkową Leśną. To z resztą nie jedyny element tego dnia związany z ratownictwem. Mieszkańcy mogli zobaczyć nowy wóz ratowniczy OSP Milanówek, prezentację defibrylatora AED oraz podziwiać sprawność strażaków w pokazie ratownictwa medycznego.

Niedziela była zaś świętem miłośników czterech kółek. Atrakcje rozpoczęły się już o 11 w Muzeum Motoryzacji w Otrębusach, skąd zabytkowa kolumna pojazdów przejechała pod Kościół św. Krzysztofa w Podkowie Leśnej. Po mszy św. odbyło się tradycyjne święcenie pojazdów, zakończone grillem w Muzeum Motoryzacji.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Aktywny weekend w Podkowie Leśnej


To może Cię zainteresować: