Przywykliśmy do tego, że co roku zimą w wielu miastach w naszej okolicy przygotowywane są lodowiska. Ta zima będzie wyjątkowa, a lodowisko i to na zasadach komercyjnych, otwarte będzie tylko w Milanówku.

Niedawno o tym, że lodowiska w tym roku nie będzie, poinformował Grodzisk Mazowiecki. – W związku z brakiem możliwości zapewnienia bezpieczeństwa osobom przebywających w bezpośrednim sąsiedztwie budowy hali sportowej, a także z uwagi na zagrożenie koronawirusem, w sezonie 2020/2021 nie zostanie uruchomione lodowisko – czytamy w zamieszczonym komunikacie.

Tłumaczenie to nie spotkało się jednak ze zrozumieniem wielu mieszkańców, którzy z jednej strony mówią o wielu alternatywnych lokalizacjach, z drugiej – o potrzebie ruchu w tym trudnym okresie. Warto zastanowić się, czy zagrożenie epidemiologiczne na lodowisku jest większe od cały czas otwartych hal sportowych i sal gimnastycznych, na których prowadzone są zajęcia.

W Brwinowie miłośnicy łyżwiarstwa tej zimy też nie znajdą dla siebie miejsca. Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że lodowisko nie zostanie uruchomione ze względu na duży spadek dochodów gminy oraz niepewną sytuację związaną z możliwymi i wprowadzonymi obostrzeniami.

Dobrą wiadomością jest to, że lodowisko powstanie w Milanówku, a otwarte zostanie 6 grudnia. Niestety, po ostatnich decyzjach Rady, będzie działało na zasadach w pełni komercyjnych. Lodowisko organizuje prywatna firma, która dzierżawi teren od gminy. Ceny biletów będą wynosić 12 zł/godz. od 8.00 do 22.00, a w weekendy 15 zł/godz. Gdyby radni, zgodnie z wnioskiem burmistrza, zdecydowali się na przekazanie 100 000 zł z oszczędności na abonament dla mieszkańców – dzieci, młodzież, seniorzy, osoby niepełnosprawne w godz. 8.00 – 15.00 mogłyby korzystać z lodowiska bezpłatnie, zaś w godz. 15.00 – 22.00 po 5 zł od osoby. Co ważne, lodowisko ma być w pełni bezpieczne, a o wszystkie oznakowania związane z bezpieczeństwem epidemiologicznym zadba MCK, którego pracownicy będą też kontrolować ich przestrzeganie.


Ten, jak i wiele ciekawych artykułów dostępny jest od środy, 3 grudnia br., w numerze 19 naszej papierowej gazety!

W numerze między innymi:

  • Co nowego wokół CPK?
  • Konsultacje szkoły podstawowej w Skułach
  • Milanowscy radni vs porządek prawny
  • Psiaki na COVID'ie, czyli spacery bez właściciela
  • Azyl dla koni
  • Znamy założenia budzetu Województwa Mazowieckiego i Podkowy Leśnej
  • Gdzie pojeździmy na lodowisku
  • Zimna woda zdrowia doda!
Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: