W sobotę 14 maja, w Centrum Usług Społecznych w Żabiej Woli zorganizowało „Piknik z Wolontariatem”. Na wszystkich mieszkańców czekały niezliczone atrakcje.

Jest to już kolejny organizowany przez nas piknik. Niestety, dwa lata pandemii uniemożliwiło organizację w poprzednich latach. Teraz uznaliśmy, że jest czas, by wrócić do tej tradycji  – mówiła nam Elżbieta Kwiatkowska, dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. – Chcieliśmy przede wszystkim, by integrować nasze małe, lokalne społeczeństwo oraz gości z Ukrainy.

Na przybyłych mieszkańców czekały liczne atrakcje. Wolontariusze Gminnego Centrum Wolontariatu zorganizowali smakołyki z grilla, znakomitą grochówkę oraz przepyszne ciasta. Dzieci mogły zakosztować darmowego popcornu oraz waty cukrowej, a zgromadzone w ten sposób pokłady energii wykorzystać na darmowych dmuchańcach oraz jeżdżąc na kucyku.

Dodatkowo na wszystkich czekały liczne występy artystyczne i emocjonujące pokazy sztuk walki, w przerwie których czas można było spędzić na stanowiskach straży pożarnej, policji, sołectw, Klubu Seniora i Koła Gospodyń Wiejskich.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Piknik zintegrował mieszkańców


To może Cię zainteresować: