W przeprowadzanych konsultacjach mieszkańcy gminy Grodzisk Mazowiecki opowiedzieli się za zmianą granic czterech miejscowości z sąsiedniej gminy Radziejowice: Adamów Wieś, Budy Józefowskie, Kuklówka Radziejowicka i Kuklówka Zarzeczna.

Pomimo informacji w urzędzie i w mediach, w konsultacjach udział wzięło 166 osób z 32 787 mieszkańców gminy, uprawnionych do głosowania wg stanu na dzień 8 lutego 2013 r. Na 166 wypełnionych ankiet 56 zostało uznane za nieważne. Z pozostałych 110 ankiet, 94 były za przyłączeniem w/w wsi do gminy Grodzisk Mazowiecki, a 16 przeciw.

Pomimo wyjątkowo niskiej frekwencji, konsultacje stanowią podstawę do złożenia wnioseku, za pośrednictwem Wojewody Mazowieckiego, do Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji w sprawie zminy granic gminy. Zmiana granic możliwa jest dopiero po podjęciu uchwał w tej sprawie rad gmin Radziejowic i Grodziska Mazowieckiego oraz powiatów żyrardowskiego i grodziskiego. Jeżeli we wszystkich radach pomysł ten zdobędzie większość, sprawa zostanie przekazana do Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Na koniec ostateczną decyzję podejmować będzie premier.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: