Czy Kuklówka przyłączy się do Grodziska?

Po środowym zebraniu we wsi Kuklówka, promowana od lat teoria, że Chełmoński zamieszkiwał na Grodziskiej ziemi stała się bliższa prawdzie. Po burzliwej dyskusji mieszkańcy podjęli decyzję, że chcą przyłączeni swojej wsi do gminy Grodzisk Mazowiecki.

Jak już na łamach naszego portalu wspominaliśmy wielokrotnie, Burmistrz Grodziska wiele wysiłku wkłada by przekonać wszystkich o tym, że Chełmoński był blisko związany z Grodziskiem. Faktycznie mieszkał na tych terenach, ale we wsi Kuklówka - leżącej na terenie Gminy Radziejowice - obok Grodziska. Jednakże po środowym zebraniu wiejskim w Kuklówce teoria ta może stać się 100% prawdą. W głosowaniu mieszkańcy wypowiedzieli się za przyłączeniem Kuklówki do Grodziska.

Niestety sam głos mieszkańców jest dopiero początkiem procesu zmiany podziału administracyjnego. Uchwały w tej sprawie muszą podjąć jeszcze rady gmin Radziejowic i Grodziska Mazowieckiego, powiatów żyrardowskiego i grodziskiego. Jeżeli we wszystkich radach pomysł ten zdobędzie większość, co jest mało realne, sprawa zostanie przekazana do  Ministerstwa Administracji i Spraw Wewnętrznych. Na koniec ostateczną decyzję podejmować będzie premier.

Czy władze uszanują wolę mieszkańców i przychylą się do ich woli? Z czym ta zmiana w podziale administracyjnym się wiąże? Postaramy się to wyjaśnić w najbliższym czasie.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: