Lidia Tabędzka, młoda mieszkanka Grodziska Mazowieckiego i uczennica. uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Grodzisku Mazowieckim, zostatała Mistrzynią Polski Młodzików w szermierce. Drużyna chłopców zdobyła brązowy medal.

W ostatni weekend 12-13 czerwca br., w podwarszawskiej Kobyłce odbyły się indywidualne i drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzików. Mistrzynią Polski została na nich zawodniczka Grodziskiego Klubu Szermierczego Lidia Tabędzka. Tego dnia nie miała sobie równych, wygrała wszystkie walki w eliminacji grupowej a następnie wysoko pokonała swoje przeciwniczki w kolejnych walkach eliminacji bezpośredniej (do 12 trafień) . W finale zmierzyła się się z Julią Szelągowską (UKS Szabla Ząbki) zwyciężając 12:4

Grodziscy szermierze odnieśli również duży sukces w rywalizacji drużynowej, gdzie drużyna chłopców (w składzie Franciszek Kossut, Makary Mosak, Daniel Golubev, Ignacy Banasiak) zdobyła brąz!

Świetnie powalczył również Franciszek Kossut zajmując 8 miejsce.