Dwa tygodnie temu w hali widowiskowo-sportowej CAiIS odbył się międzynarodowy turniej organizowany przez Grodziski Klub Szermierczy. Grodziska Szabla 2024, czyli VII memoriał Jerzego Pawłowskiego, przyciągnęła chłopców i dziewczynki kategorii U14, U12 oraz U10 z całej Europy. Do Grodziskiej hali zawitali zawodnicy z Hiszpanii, Węgier, Niemiec czy Łotwy. 

W sumie na grodziskich planszach wystąpiło aż 127 zawodników. Warto wiedzieć, że wyniki z turnieju, objętego patronatem Burmistrza Grodziska Mazowieckiego – Tomasza Krupskiego, zaliczane są do europejskich i krajowych list klasyfikacyjnych.

Pierwsze miejsca w kategorii U14 obsadzili obcokrajowcy. Z Grodziskiego Klubu Szermierczego tylko Oliwia Dworniak zajęła miejsce premiowane srebrnym medalem w swojej kategorii wiekowej. W kategorii U12 drugie miejsce zajęła pochodząca z Grodziska Antonina Florek.

Warto podkreślić, że każde z zawodów różniły się od siebie. W fazie grupowej zawodnicy U14 grali do 5 celnych trafień, a w fazie pucharowej (wygrany awansuje, przegrany odpada) aż do 15 skutecznych ciosów. Młodsi szermierze grali tym samym systemem, lecz do zwycięstwa w fazie pucharowej potrzebne im było 10 celnych strąceń.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: