Trzy nowe windy zostaną zamontowane na stacji Grodzisk Mazowiecki między Warszawą a Skierniewicami. Nowe urządzenia zapewnią podróżnym wygodniejszy dostęp do peronów i przejścia podziemnego. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę za ponad 8 mln zł netto ze środków budżetu państwa na wymianę dźwigów.

Pasażerowie na stacji w Grodzisku Mazowieckim skorzystają z trzech nowych wind, które ułatwią dostęp do peronów osobom o ograniczonych możliwościach poruszania się, z ciężkim bagażem i wózkami dziecięcymi. Stare platformy do końca 2024 r. zostaną zastąpione nowoczesnymi urządzeniami. PLK SA podpisały umowę z wykonawcą – firmą SARINŻ sp. z o. o. Inwestycja warta jest ponad 8 mln zł netto i jest finansowana ze środków budżetu państwa.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. stale zwiększają standard obsługi podróżnych na stacjach i przystankach. W bieżącym i minionym roku w woj. mazowieckim podróżni zyskali nowe windy na stacjach Legionowo, Ożarów Mazowiecki, Warszawa Zachodnia i Warszawa Żerań. W Legionowie i na przystanku Warszawa Żerań na linii Warszawa – Ciechanów nowe dźwigi pomagają pasażerom w dotarciu z przejścia podziemnego na perony. Nowe urządzenia posiadają monitoring wewnątrz kabin oraz system łączności głosowej umożliwiający bezpośredni kontakt z serwisem. Na wymianę urządzeń przeznaczono ponad 9 mln zł. Modernizowana stacja Warszawa Zachodnia również zyskała ułatwienia dla podróżnych o ograniczonych możliwościach poruszania się. Windy zapewniają wygodny dostęp do zmodernizowanych peronów 6, 7 i 8, a od 30 stycznia br. również na kolejnych peronach 4 i 5. Na stacji Ożarów Mazowiecki bezpieczne i sprawne dojście do pociągów na zmodernizowanej zapewniają cztery windy uruchomione w zeszłym roku.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: