Od czasu oddania przejścia podziemnego pod torami, windy służące niepełnosprawnym, oraz osobom z wózkami, są częściej nieczynne niż czynne. Na szczęście po kolejnych tygodniach wyłączenia urządzeń z eksploatacji, w piątek zostały uruchomione. Czy ostatnie interwencje mieszkańców i prasy poprawią ich dostępność i sprawią, że windy będą częściej działać?

O problemie niedziałających wind pisał do nas jeden z czytelników na początku marca. Skontaktowaliśmy się wówczas z przedstawicielami PKP PLK by dowiedzieć się, kiedy problem zostanie rozwiązany. - Windy na stacji w Grodzisku Mazowieckim nie ulegają awariom mechanicznym. Ich awarie wynikają z aktów wandalizmu, które są niezwłocznie usuwane przez firmę konserwatorską – mówił nam 9 marca Pan Łukasz Kwasiborski z PKP PLK.

Niestety osoby, liczące na szybkie uruchomienie wind mogły poczuć się mocno zawiedzione. Po naszej interwencji jedyną zmianą było naklejenie na drzwiach informacji „Urządzenie wyłączone z eksploatacji”. Ten stan na szczęście się zmienił i w ostatni piątek windy zostały uruchomione. Jak długo będą działały i czy wspomniane dewastacje są winą podróżnych czy projektu urządzenia przekonamy się prawdopodobnie w najbliższych dniach.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: