Jak informuje profil Komunikacyjny Grodzisk, ogłoszony został właśnie przetarg na przebudowę milanowskiego dworca. Jak wynika z przedstawionej dokumentacji projektowej, zapomnieć możemy o znacznej przebudowie tego obiektu, a w grę wchodzi delikatny lifting z dość specyficzną przybudówką.

W miniony piątek PKP SA ogłosiły przetarg, który dotyczy przebudowy dworca kolejowego w Milanówku. Niestety z wcześniejszych planów budowy nowego obiektu, czy jego znacznej przebudowy nic nie zostało.

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa dworca przy ul. Warszawskiej. Przyszły wykonawca będzie musiał uzyskać pozwolenia konserwatorskie – układ urbanistyczno-konserwatorski jest wpisany do rejestru zabytków. Ochronie podlegają wystrój elewacji zewnętrznych, bryła, kąt dachu, a także wystrój zejścia do tunelu i holu dworca.

Według zapisów SIWZ zakres prac obejmie: rozbiórkę dachu i wybranych ścian nośnych i działowych oraz zmianę otworów okiennych i drzwiowych. W południowym skrzydle od strony frontowej przewidziano zabudowanie fasady aluminiowo-szklanej z zastosowaniem ścianki lekkiej szklanej. W budynku zaplanowano hol pełniący funkcję poczekalni, kasę biletową, miejsce pod lokal komercyjny, toalety. Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Termin składania ofert mija 22 lipca br. Jedynym kryterium wyboru jest cena. Roboty mają potrwać niespełna rok. Szacowana wartość zamówienia to 4,6 mln zł netto.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Z wielkich planów, wielkie nic


To może Cię zainteresować: