Milanówek rozkwita!

Jeszcze nigdy Milanówek nie zmieniał się tak bardzo, jak przez ostatnie miesiące. Dzięki licznym pozyskanym środkom zewnętrznym, w tym roku ruszyło wiele wyczekiwanych przez mieszkańców inwestycji. Część ich efektów jest już widoczne.

Gdy w piękny wrześniowy weekend przejechałem się ze znajomymi po Milanówku, zobaczyłem, jak bardzo przez ten rok zmieniło się to miasto. Coraz bardziej widoczne są efekty termomodernizacji milanowskich szkół. Idąc do szkoły 3 września, uczniowie mieli możliwość podziwiać „Jedynkę” i „Trójkę” z nowymi kolorowymi elewacjami. We wnętrzach szkół też już zakończono większość prac. Warto przypomnieć, że dzięki decyzji zarządu województwa mazowieckiego projekt otrzymał ponad 3,1 mln zł dofinansowania w ramach programu regionalnego na lata 2014-2020.

Gotowy jest już parking Park&Ride wraz z nową nawierzchnią na ul. Warszawskiej. Projekt ten, wraz z remontem ulicy, realizowany jest dzięki pozyskanemu dofinansowaniu w wysokości 3 524 172,50 zł. Jadąc ul. Warszawską, warto zwrócić uwagę na świeżo wyremontowany dworzec PKP, w którym od czerwca działają już kasy biletowe Kolei Mazowieckich. Będąc w tym miejscu, warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden detal. Czy zauważyli Państwo, że nawet przy największych sierpniowych ulewach ulica ta nie zmieniała się w wielkie jezioro? Czyżby udało się rozwiązać ten od zawsze nierozwiązywalny problem?

Na tej samej ulicy niedawno przebudowane zostało skrzyżowanie ul. Warszawskiej z ul. Brzozową. Inwestycja ta miała na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu pieszych, a szczególnie dzieci uczęszczających do okolicznych szkół. Z początkiem września po drugiej stronie torów na ul. Krakowskiej przy kładce powstało też wyniesione przejście dla pieszych, mające na celu wymuszenie ograniczenia prędkości pojazdów w tej strefie. Kończąc temat najbardziej widocznych prac drogowych, warto dodać, że końca dobiegają prace na ul. Dębowej, która jest już częściowo przejezdna.

Wzdłuż ulic i na skwerach w coraz większej ilości miejsc widać nowe nasadzenia. Otwarty został skwer Wdowiaka przy ul. Krakowskiej, naprzeciwko wyjścia ze stacji PKP. Na skwerze Ossendowskiego składana jest toroidalna pergola. Za pomnikiem na Pl. Starzyńskiego montowana jest widownia powstającego w tym miejscu mini amfiteatru. Za samym pomnikiem montowana jest zaś najdłuższa w mieście 15 m ławka. Posiada ona wyjątkowy i niespotykany design, który koresponduje z chodnikiem prowadzącym do placu zabaw, mini amfiteatru i zielonej strefy rekreacji. W ostatnich dniach wzdłuż ul. Grudowskiej przy ścieżce rowerowej powstało nowe miejsce odpoczynku. Pojawi się tam siłownia plenerowa oraz zatoki dla rowerzystów i pieszych z miejscami do siedzenia i stojakami na rowery.

Milanowskie tereny zielone przechodzą metamorfozę. Z dnia nadzień zmienia się też leżąca w zielonym parku milanowska perła architektoniczna – Willa Waleria. Prace w obiekcie są coraz bardziej zaawansowane, a od zawsze odpadające obdrapane elewacje w ostatnich dniach zyskały nowy tynk z pięknymi sztukateriami. Z ciekawością czekam na zakończenie kolejnych inwestycji.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Milanówek rozkwita!


To może Cię zainteresować: