Mieszkańcy Milanówka od wielu lat zwracają uwagę na wygląd swojego miasta, które niestety, estetycznie coraz mniej przypomina ogród. Problem ten widziały także władze miasta, ale przy skromnym budżecie zawsze brakowało środków na tę sferę.

Na szczęście udało się to zmienić dzięki pozyskanym funduszom zewnętrznym i rozpoczynającemu się zadaniu „Nasadzenia zieleni przyulicznej” realizowanemu w ramach projektu „Poprawa jakości środowiska miejskiego poprzez zagospodarowanie terenów zielonych na obszarze Gminy Milanówek”. Gmina na ten cel otrzymała ponad 10 mln zł dofinansowania. Oprócz przyulicznych nasadzeń, projekt obejmuje też zagospodarowanie przestrzeni publicznej w centrum miasta, skwerów, terenów zielonych i leśnych, a także terenów wokół willi Turczynek i willi Waleria.

Zgodnie z harmonogramem, w najbliższym czasie wykonywane będą nasadzenia roślin na ulicach: Krasińskiego, Herberta, Prostej, Krakowskiej, Chrzanowskiej, Przyszłości, Kościuszki, Żytniej i Krótkiej.

Co ważne, wszystkie projektowane rośliny stanowią gatunki rodzime oraz wieloletnie. Zgodnie z umową ich pielęgnacja jest objęta gwarancją na 36 miesięcy.

Wkrótce za pomnikiem na placu Stefana Starzyńskiego powstanie też amfiteatr, plac zabaw i miejsca rekreacji. Miasto ogłosiło niedawno przetarg na ten projekt. Istniejąca tam, niewykorzystana przestrzeń zostanie podzielona na trzy części. Pierwszą stanowić będzie wspomniany pomnik i jego najbliższe otoczenie. Drugą będzie strefa dla dzieci. W trzeciej stanie wspomniany wcześniej amfiteatr.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: